Zwycięski marsz rezerw Mieszka zastopowany!

2023-10-22

Nie udało się odnotować na swoim koncie dziewiątego zwycięstwa w rozgrywkach wielkopolskiej klasie B PROTON grupie 5 nowego sezonu 2023/2024 drużynie rezerw Mieszka Gniezno.

W sobotę 21 października podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, udali się do Psarów Polskich gdzie w ramach 9 kolejki ligowej podejmowani byli przez miejscowy zespół Błękitnych. W meczu na szczycie ligowej tabeli gdyż zespół z grodu Lech zajmował przed tą potyczką piłkarską drugie miejsce zaś gospodarze plasowali się na trzeciej pozycji. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze Błękitnych Psarów Polskich wygrywając sobotnie spotkanie z ekipą rezerw Mieszka Gniezno w stosunku 3:2. Tą porażką z Błękitnymi Psarami Polskimi zespół rezerw Mieszka Gniezno, przerwą serię ośmiu meczy bez przegranej a co za tym idzie po sobotniej serii zespoły zamieniły się miejscami w ligowej tabeli. Obecnie Psary Polskie są drugie a rezerwy Mieszka Gniezno trzecie.

Przechodząc jednak, do krótkiej relacji z przebiegu sobotniego meczu zespołu Błękitnych Psarów Polskich z Mieszkiem Gniezno. To zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli piłkarze  drużyny z Psarów Polskich, którzy zdobytą bramką w 20 minucie przez Marcina Piechockiego wyszli na prowadzenie 1:0. Gospodarze z jednobramkowego prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę. W 21 minucie bowiem w meczu był remis 1:1, po golu zdobytym przez Michała Śniecińskiego, który piłkę do bramki swojego rywala wpakował po strzale z znacznej odległości. Wynik remisowy utrzymał się aż do 45 minuty. Tuż przed przerwą i zejściu obu zespołów do szatni na przerwę po pierwszej połowy gospodarze zaaplikowali zespołowi rezerw Mieszka Gniezno drugiego gola. Bramkę do szatni dając ponowne prowadzenie zespołowi Błękitnych Psarom Polskim w stosunku 2:1 zdobył Krystian Kwiatkowski. Po zmianie stron gospodarze w 65 minucie niestety podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1 a autorem gola okazał się strzelec drugiego gola Krystian Kwiatkowski. Po stracie trzeciej bramki przy jednej strzelonej podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, rozpoczęli pogoń za korzystnym dla siebie wynikiem. Gnieźnianie dwoili się i troili wypracowując sobie dogodne sytuacje strzeleckie do wyrównania stanu meczu lecz nic z tego konkretnie nie wynikało. Dopiero w 83 minucie zespół rezerw Mieszka Gniezno, dopiął swego. Kacper Hoffmann posłał piłkę w pole karne gospodarzy w wykonywanego rzutu rożnego a piłkę do bramki swojego rywala uderzeniem głową z 8 metra wpakował Michał Śnieciński. I w meczu było 3:2 dla Błękitnych Psarów Polskich. Jak się później okazało było to wszystko na co było stać tego dnia zespół rezerw Mieszka Gniezno. Mieszkowcom po prostu zabrakło czasu ażeby spotkanie zakończyć korzystnym wynikiem dla siebie i bardzo zacięta potyczka piłkarska zakończyła się wygraną zespołu Błękitnych Psarów Polskich w stosunku 3:2.
Kolejne spotkanie mistrzowskie drużyna rezerw Mieszka Gniezno, rozegra w niedzielę 29 października podejmując u siebie o godzinie 16.00 w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Fary Pelikan Żydowo.

Skład rezerw Mieszka Gniezno: Mikołaj Frankowski, Mariusz Sanger (46’ Robert Międzybłodzki), Zachariasz Fredyk, Bartosz Rynarzewski (70’ Albert Gąsiorowski), Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka, Kacper Hoffmann, Antoni Przybylski (58’ Gracjan Trzaskawka), Nikodem Szociński, Radosław Woźniak (46’Mikołaj Poltaszewski), Mikołaj Wójcik (46’ Krystian Grzeczka)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia II Swarzędz 9 27 9 0 0 49-8 3 0 0 21-2 6 0 0 28-6
2.  Błękitni Psary Polskie 9 24 8 0 1 37-16 4 0 1 19-12 4 0 0 18-4 1 3 1 0 0 3-2
3.  Mieszko II Gniezno 9 24 8 0 1 38-8 5 0 0 30-3 3 0 1 8-5 1 0 0 0 1 2-3
4.  Fara Pelikan Żydowo 9 18 6 0 3 38-13 4 0 1 26-8 2 0 2 12-5
5.  GKS Gułtowy 9 15 5 0 4 22-26 3 0 2 13-11 2 0 2 9-15
6.  Maratończyk Brzeźno 9 13 4 1 4 28-29 2 1 2 17-10 2 0 2 11-19
7.  Patriot Mieścisko 9 12 4 0 5 18-25 2 0 2 8-12 2 0 3 10-13
8.  Pelikan Niechanowo 9 9 3 0 6 16-29 1 0 3 5-9 2 0 3 11-20
9.  Hetman Orchowo 8 6 2 0 6 12-30 2 0 2 5-5 0 0 4 7-25
10.  Meblorz II Swarzędz 8 4 1 1 6 7-31 0 0 4 4-21 1 1 2 3-10