Zwycięstwa i awans tenisistów Stelli Niechan Gniezno

2018-01-07

Świetnie zagrali w niedzielę 7 stycznia w Poznaniu podczas Turnieju Grand Prix Juniorów młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno.

Wśród osiemdziesięciu startujących zawodników wygrał Dawid Balcerzak pokonując w finale kolegę klubowego Dariusza Sałamaszka 3:1.  Wcześniej w ćwierćfinale  Dawid pokonał Macieja Buśkoz Mini Max Lubasz 3:0 w półfinale Filipa Ludwiczaka ze Śmigla 3:1. Natomiast Darek w półfinale zwyciężył Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:1. Tym samym Dawid i Darek awansowali do finałów ogólnopolskich , które rozgrywane będą w Łomży w dniach 23-25 lutego. Wśród dziewcząt  Zuzanna Lewandowska zajęła jedenaste miejsce .

W sobotę 6 stycznia w pierwszych meczach rundy rewanżowej drugiej ligi zespół Stelli Niechan grał w Śmiglu i Drzeczkowie. Pierwszy mecz nasi zawodnicy ulegli 2:8 z doświadczonymi zawodnikami ze Śmigla. Mecz ten rozpoczął się bardzo pechowo.  W pierwszych grach Dawid Balcerzak  miał kilka piłek setowych z Wojciechem Chwastyniakiem, a Filip Kujawa prowadził 10:7 w drugim secie przy prowadzenie w setach 1:0 z Wojciechem Waligórskim. Po tak pechowym początku z naszej młodej drużyny zeszło „ciśnienie”. Punkty zdobyli: Jakub Różak i Dariusz Sałamaszek.  Zupełnie odwrotnie rozpoczął i potoczył się drugi mecz w Drzeczkowie. Tutaj „ wychodziło” z kolei wszystko. Nasz zespół , najmłodszy w lidze pokonał zdecydowanie 9:1.  Kolejny mecz nasz zespól zagra już w najbliższą sobotę w Gnieźnie z MKTS Opalenica.