Zwycięstwa Pelikana Niechanowa i Zjednoczonych Trzemeszno na inaugurację nowego sezonu!

2020-08-10

Dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Pelikana Niechanowo oraz Zjednoczonych Trzemeszno, w niedzielę 9 sierpnia pierwszymi meczami zainaugurowali nowy sezon 2020/2021 w wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 3.

Pelikan Niechanowo tego dnia podejmował na własnym trenie zespół Orła Grzegorzewo z kolei beniaminek tej klasy piłkarskiej Zjednoczeni Trzemeszno zmierzyli się u siebie z ekipą Czarnych Ostrowite. Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu naszych zespołów wyszła na piątkę gdyż oba spotkania zakończyły się zwycięstwami.

Pelikan Niechanowo – Orzeł Grzegorzewo 2:0

Podopieczni Andrzeja Stefańskiego komplet punktów na inaugurację nowego sezonu skompletowali pokonując na Plantach w Niechanowie a co za tym idzie przed własną publicznością zespół Orła Grzegorzewo. Pierwsza i jedyna bramka i to dla Pelikana Niechanowo, którą to wyszli na prowadzenie 1:0 została zdobyta w 37 minucie. Golkipera przyjezdnych przy asyście Przemysława Wiśniewskiego pokonał sam grający trener tego zespołu Andrzej Stefański. A że więcej goli w pierwszych czterdziestu pięciu minutach oba zespoły nie zdobyły tak więc Pelikan Niechanowo schodził na przerwę prowadząc z swoim rywalem 1:0. Druga bramka dla niechnowian, którą to przypieczętowali swoje zwycięstwo padła w drugiej połowie niedzielnego meczu. Tym razem na listę strzelców w drużynie Pelikana przy asyście Yurii Mazura wpisał się Filip Kruczyński. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwie Pelikana Niechanowo w stosunku 2:0.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński (68' Dawid Kustra), Hubert Świątnicki, Andrzej Stefański (63' Patryk Jarzyński), Dawid Połatyński, Filip Kruczyński (80' Damian Nowaczyk), Krzysztof Jackowiak, Kamil Buczek (63' Jakub Januchowski), Maciej Białas, Yurii Mazur

Kolejny mecz zespół z Niechanowa rozegra w niedzielę 16 sierpnia na wyjeździe gdzie o godzinie 18.00 będzie podejmowany przez ekipę Czarnych Brzeźno.

Zjednoczeni Trzemeszno – Czarni Ostrowite 1:0

Podobnie jak Pelikan Niechanowo beniaminek wielkopolskiej klasy okręgowej Zjednoczeni Trzemeszno zainaugurowali swoje rozgrywki nowego sezonu na własnym trenie podejmując ekipę Czarnych Ostrowite. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Trzemeszna pokonując swojego rywala 1:0.

Następny mecz zespół z Trzemeszna zagra na wyjeździe kiedy to w sobotę 15 sierpnia zmierzy się o godzinie 15.00 z ekipą Orlika Miłosław.