Zwycięstwa tenisistów stołowych TTS Trzemeszno na inaugurację sezonu II ligi

2014-09-22

W sobotę 20 września w dużej hali OSiR w Trzemesznie tenisiści stołowi TTS Trzemeszno zainaugurowali rozgrywki II ligi mężczyzn.

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, TTS Trzemeszno występuje  w składzie: Waldemar Gewert, Mateusz Margraf, Bartosz Polus, Marcin Sikorski i Daniel Welke. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu poważnego urazu (złamanie kości lewej dłoni) doznał Marcin Sikorski, co sprawiło, że na pewno co najmniej w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 do dyspozycji będzie jedynie 4 zawodników, czyli minimum wymaganego na każdy mecz liczbowego składu osobowego. W takiej sytuacji każde zdarzenie losowe czy choroba może być istotnym problemem. I dlatego też już w pierwszej kolejce Waldemar Gewert musiał zagrać z silnym przeziębieniem, ale jednak nie odbiło się to niekorzystnie na wynikach.

W pierwszym meczu o godz.11.30 TTS zmierzył się z MKTS Opalenica, który wystąpił w składzie: Karol Fliger, Marcin Tomczak, Artur Stopczyński, Mateusz Krawczyk i Krzysztof Tomczak. Pierwsze 7 gier zakończyło się zwycięstwami zawodników TTS  i dopiero w końcówce meczu Waldemar Gewert uległ  Karolowi Fligerowi (0:3), a Daniel Welke po zaciętej walce przegrał ostatecznie 2:3 z Mateuszem Krawczykiem (w ostatnim secie 9-11). Ostatecznie więc TTS Trzemeszno pokonało MKTS Opalenica 8 : 2, a punkty w drużynie TTS zdobyli: Bartosz Polus - 2,5 pkt. (0,5 pkt. w deblu z Mateuszem Margrafem), Mateusz Margraf  - 2,5 pkt., Waldemar Gewert – 1,5 pkt. (w tym 0,5 pkt. w deblu z Danielem Welke), Daniel Welke – 1,5 pkt.

Drugi mecz rozpoczął się o godz.15.00 i TTS zmierzyło się w nim z drużyną UKS TS Oborniki. Goście wystąpili w składzie: Miłosz Sobkowiak, Michał Gaborek, Patryk Wołodzko, Wojciech Waligórski i Michał Iracki. Także tutaj pierwsze 7 gier należało do zawodników TTS. Na podkreślenie zasługuje szczególnie wygrana Mateusza Margrafa, który potwierdził, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy i w piątym decydującym secie, przegrywając z Wojciechem Waligórskim aż 2: 6, wygrał kolejnych 9 piłek, wygrywając ostatecznie piątego seta 11 : 6, a cały pojedynek 3 : 2. Przy stanie 7 : 0 dla TTS honorowy punkt dla gości w meczu z Danielem Welke zdobył Wojciech Waligórski. Ostatecznie mecz zakończył się więc wynikiem 9 : 1 dla TTS, a punkty dla zwycięzców zdobywali: Bartosz Polus - 2,5 pkt. (0,5 pkt. w deblu z Mateuszem Margrafem), Mateusz Margraf  - 2,5 pkt., Waldemar Gewert – 2,5 pkt. (w tym 0,5 pkt. w deblu z Danielem Welke), Daniel Welke – 1,5 pkt.