Zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w drugim sparingu

2014-02-24

Piłkarze Czarnych Czerniejewo, w niedzielę 23 lutego w Owińskach rozegrali w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1 drugi mecz kontrolny. Przeciwnikiem Marka Gierałki był lider poznańskiej klas B po rundzie jesiennej drużyna Juranda Koziegłowy. Spotkanie mimo prowadzenie gospodarzy jedną bramką do przerwy zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 3:1.

Niedzielne spotkanie dla czerwono-czarnych rozpoczęło się dosyć nie pomyślnie. Po upływie 1 minuty i zagapieniu się linii defensywnej Czarni Czerniejewo przegrywali 1:0. Celnym strzałem z 6-tego metra po długim rogu bramkarza z Czerniejewa – Piotra Rzepczyńskiego pokonał zawodnik Juranda Koziegłowy - Pelant. Do końca pierwszej części wynik meczu nie uległ zmianie i ta część pojedynku piłkarskiego zakończyła się prowadzeniem Juranda Koziegłowy w stosunku 1:0. Dopiero dokonane zmian w drugiej połowie przez szkoleniowca Czarnych Czerniejewo – Marka Gierałki, przyniosły efekt w postaci zdobytych trzech goli przez czerwono-czarnych a co za tym idzie odniesienia drugiego zwycięstwa w ramach przygotowań do rundy rewanżowej. Pierwszą bramkę dla Czarnych Cerniejewo w tej części gry wyrównującą przy okazji stan meczu 1:1 zdobył Mateusz Kuliński, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 7 metra po wcześniejszym dograniu piłki przez Norberta Szklarza z egzekwowanego rzutu wolnego z 25 metra. W 65 minucie zespół Czarnych Czerniejewo, wyszedł na prowadzenie 2:1 strzelając swoim rywalom drugą bramkę. Bramkarza Juranda Koziegłowy, tym razem pokonał po egzekwowanym rzucie rożnym przez Alana Tomaszewskiego strzałem głową z bliskiej odległości Rafał Kaszyński. Przysłowiową kropkę nad ,,i” zespół z Czerniejwa postawił w 80 minucie strzelając swoim rywalom trzeciego gola. Na listę strzelców w zespole czerwono-czarnych wpisał się Alan Tomaszewski, pokonując po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Norberta Szklarza strzałem z 2 metra. Ostatecznie spotkanie w Owińskach zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 3:1.

Kolejnym sparing partnerem zespołu z Czerniejewa na własnym trenie w niedzielę 2 marca będzie przedstawiciel konińskiej okręgówki drużyna Płomienia Nekla.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Dariusz Stanisławski, Zbigniew Bartkowiak, Rafał Kaszyński, Rafał Półtorak, Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Bartosz Kozioł, Norbert Szklarz, Kamil Łuczak, Piotr Josiak, testowany 1, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Rafał Kaszyński, Patryk Kusy, Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski, Hubert Pawlak, Zbigniew Kościański.