Zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo na zakończenie rundy jesiennej

2016-11-15

Swoje ostatnie spotkanie z rundy jesiennej sezonu 2016/2017, podobnie jak trzy pozostałe zespoły z naszego powiatu gnieźnieńskiego w poznańskiej klasie B grupy 1 rozegrali piłkarze Fary Pelikan Żydowo.

W sobotę 12 listopada podopieczni Bogdana Kozłowskiego, przed przerwą zimową godnie pożegnali się z swoją publicznością pokonując na własnym trenie zespół KS Szczytniki w stosunku 4:3. Było to trzecie zwycięstwo żydowian w zakończonej rundzie sezonu zasadniczego przy tyluż samo remisach i ośmiu porażkach odnotowanych przez piłkarzy tej drużyny. Ogółem Fara Pelikan Żydowo, rundę jesienną zakończyła na 12. miejscu z zdobytymi 11. punktami w 13. meczach mistrzowskich i zdobytymi 26. golami i straconymi 34. bramkami.

Przechodząc jednak do samej potyczki piłkarskiej pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a KS Szczytnikami. To spotkanie dla żydowian rozpoczęło się dosyć niekorzystnie gdyż po upływie półgodziny przegrywali oni z gośćmi 2:0 po straconych bramkach w 20 oraz 30 minucie gry. Gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gości do 2:1 żydowianie zdobyli w 35 minucie. Bramkę zdobył debiutujący w wyjściowym składzie pierwszego zespołu Patryk Majorczyk, który piłkę do bramki przyjezdnych wpakował z 8. metra wykorzystując prostopadłe zagranie futbolówki od Bartosza Kaczmarka. Gospodarze dopiero w drugiej połowie zapewnili sobie zwycięstwo oraz komplet trzech punktów w ostatnim meczu tej jesieni aplikując swojemu rywalowi trzy gole i tracąc przy okazji jedna bramkę. Nim jednak do zdobycia trzech goli doszło przez gospodarzy, to pierwszego po zmianie stron zdobyli ponownie goście podwyższając swoje prowadzenie do 3:1 w 55 minucie. Dopiero po starcie trzeciej bramki gospodarze wzięli się ostro do roboty. Najpierw bramkę na 3:2 w 65 minucie w ekipie z Żydowa zdobył Dawid Łucki pokonując golkipera przyjezdnych strzałem z dystansu z 20. metra. Ten sam zawodnik w 75 minucie doprowadził do stanu 3:3. Zwycięstwo żydowianom 4:3 zapewnił w końcówce spotkania Bartosz Kaczmarek, który strzałem z 8. metra umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości po wykonywanym wcześniej rzucie rożnym przez Dawida Łuckiego. Teraz zespół Fary Pelikan Żydowo, przejdzie okres roztrenowania a następnie piłkarze tej drużyny udadzą się na krótki urlop od piłki nożnej a do treningów przygotowujący zespół do zmagań wiosennych przystąpią w połowi stycznia 2017 roku.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Bartosz Kaczmarek, Krystian Małecki, Adrian Wiśniewski, Mateusz Gumny, Bartosz Wejerowski, Dawid Łucki, Patryk Majorczyk, Przemysław Różański (40’ Denis Raczak), Sławomir Stefaniak, Karol Niemczewski.