Zwycięstwo Formaton Piasta Łubowo na rozpoczęcie ligi!

2019-08-17

Pierwsze ligowe starcie w nowym sezonie 2019/2020 w wielkopolskiej klasie A grupie IX piłkarze Łubowa rozgrywali w Mieścisku z miejscowym Sokołem. Było to pierwsze starcie obu drużyn w historii ich istnienia. Wynika to z faktu, że Sokół Mieścisko grał dotychczas w okręgu pilskim.

Na początku meczu odważnie atakowali gospodarze. Po jednym ze strzałów Paweł Kulczak wybijał piłkę z linii. Wynik otworzył Mikołaj Kidawa, który dopadł do wybronionego strzału Damiana Grzesiaka. W pierwszej części gry mógł paść jeszcze jeden gol. Maciej Adamski minął kilku przeciwników na lewej flance i dograł wstecznie do Kidawy. Dobry strzał nieprawdopodobnie zablokował golkiper gospodarzy. I na przerwę Formaton Piast Łubowo schodził prowadząc z swoim rywalem 1:0.

W drugiej odsłonie gry zawodnicy z Łubowo długo szukali drugiej bramki oddając niecelne strzały. Po kilkunastu minutach gry na granicy faulu Maciej Adamski przedarł się na skrzydle i dograł ponownie wsteczna piłkę, tym razem do Krystiana Grzesiaka. Napastnik Formaton Piasta wykorzystał sytuacyjną piłkę i podwyższył prowadzenie. I było 2:0 dla łubowian.  Na 3:0 bramkę w 100% sytuacji mógł zdobyć Maciej Adamski, ale fatalnie spudłował z ostrego kąta do pustej bramki. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i gospodarze złapali kontakt bramkowy po strzale swojego najbardziej aktywnego zawodnika w samo okienko zmniejszając tym samym prowadzenie gościu do 2:1. Po straconej bramce ponownie Formaton Piast przejął inicjatywę i po strzałach Damiana Grzesiaka i Mikołaja Kidawy szukał odzyskania dwubramkowej przewagi. Niestety skuteczność w ofensywie nie była na najwyższym poziomie i do ostatnich minut na boisku panowała nerwowa atmosfera. Paweł Kulczak ponownie wybijał piłkę z linii. Blisko obejrzenia drugiej żółtej kartki był Adrian Wachoń, dlatego trener Sporakowski postanowił zmienić zagrożonego zawodnika. W końcowych minutach meczu po kontrataku bramkę po włożeniu piłki do pustej bramki przez Mikołaja Kidawe zdobył Filip Adamski. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo w stosunku 3:1.

Teraz czas na inaugurację nowego sezonu przez Formaton Piast Łubowo, na własnym trenie. Do tego dojdzie 25 sierpnia kiedy to łubowianiue podejmować będzie o godzinie 11.00 ekipę Pogromu Luboń.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus - Mikołaj Lewandowski, Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Kulczak, Adrian Wachoń - Yura Mazur, Tobiasz Garstka - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski - Mariusz Jabkiewicz

Z ławki weszli: Krystian Grzesiak, Patryk Giżycki, Filip Adamski, Patryk Kanclerz, Jacek Nowak