Zwycięstwo Formatonu Piast Łubowo w Luboniu

2020-08-29

Na trzecie spotkanie nowego sezonu w wielkopolskiej klasie A grupie 3 piłkarze Formatonu Piast Łubowo udali się do Lubonia, gdzie w sobotę 29 sierpnia byli podejmowani przez zespół miejscowego KS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem łubowian w stosunku 3:2.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście z Łubowa przejmując kontrolę od samego początku meczu. Kilka okazji stworzonych było po akcjach lewa stroną boiska i centrach na 16 metr. W kolejnej akcji dobre podanie w pole karne otrzymał Filip Adamski i tam został faulowany. Jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Adamski. Po chwili kolejna akcja z lewej strony i Maciej Adamski wygrał pojedynek biegowy z defensorem Lubońskiego KS-u. W polu karnym był już Filip Adamski, gdzie skupił na sobie uwagę obu obrońców. Skrzydłowy Formaton Piasta zagrał więc do wbiegajacego na 16 metr Aleksa Puglisi, ten przyjął piłkę i uderzył w samo okienko. Wynik pierwszej połowy zamknął Filip Adamski przedryblowując wcześniej w polu karnym trzech zawodników. I Formaton Piast Łubowo do szatni schodził prowadząc z Luboniem KS w stosunku 3:0

W drugiej połowie ponownie brak koncentracji i błędy w defensywie. Najpierw Igor Chojnacki źle rzucił piłkę w kierunku Mikołaja Lewandowskiego, futbolówkę przejęli gospodarze zanim dotarła do adresata i zdobyli bramkę kontaktową na 1:3. Autorem gola w ekipie Lubońskiego okazał się Jakub Rosołowicz.  Nie minęły dwie minuty i kolejny katastrofalny błąd w defensywie dający bramkę zawodnikom z Lubonia na 2:3 a zdobywcą gola dla gospodarzy okazał się po raz drugi Jakub Rosołowicz. Od tego momentu łubowianie skupili się na defensywie i odpierali szturmowe ataki Lubońskiego. Pod koniec meczu w polu karnym faulował Arkadiusz Wiśniewski, ale niesamowitą interwencją popisał się golkiper Formatonu Piast Łubowo -  Igor Chojnacki i wybronił strzał kapitana drużyny z Lubońskiego -  Tomasza Domagałę. Tym samym odkupił winy za błąd przy pierwszej bramce.

Kolejny mecz Formaton Piast Łubowo, rozegra 6 września na własnym trenie podejmując o godzinie 11.00 zespół Lotnika – 1997 Poznań.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki - Patryk Kluczyński, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Mikołaj Lewandowski - Jakub Kierzek, Tobiasz Garstka - Patryk Wasielewski, Aleks Puglisi, Maciej Adamski - Filip Adamski

Z ławki weszli: Mariusz Jabkiewicz, Łukasz Kierzek