Zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek po niełatwym meczu

2019-12-14

W sobotę, 14 grudnia piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno po trudnym spotkaniu pokonały UKS Handball 28 Wrocław. Jak mówił trener gnieźnianek wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie.

Spotkanie rozpoczęły gnieźnianki. W 40 sekundzie bramkę dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Marta Giszczyńska. Minutę później podwyższyła Agnieszka Siwka. W 4 minucie zawodniczki z Pierwszej Stolicy prowadziły 3:1, a na listę strzelczyń wpisała się Karolina Chojnacka. Trzy minuty później rzut karny dla  gnieźnianek wykorzystała Karolina Kasprowiak. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 6:5 dla podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Dwie minuty później po golu Joanny Sawickiej było już jednak 8:5. W 18 minucie faulowana była Monika Łęgowska i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystała Alicja Ślęzak. W 20 minucie miejscowe prowadziły 11:6. W 25 minucie po bramce Moniki Walkowskiej było 13:8 dla gospodyń. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS Gniezno prowadził z Handballem 28 Wrocław 14:10.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki zdobytej przez drużynę z Wrocławia. W 37 minucie po golu Marty Giszczyńskiej gnieźnianki prowadziły 18:13. Minutę później w poprzeczkę wrocławskiej bramki trafiła Karolina Kasprowiak. Następnie dwie bramki z rzędu zdobyły wrocławianki, na co gnieźnianki odpowiedziały trafieniami Martyny Matysek i Natalii Różewskiej. W 43 minucie bramkę dla Handballu zrzuciła Karolina Cieślik. Miejscowe odpowiedziały trafieniem Joanny Sawickiej. Kolejne fragmenty to gra bramka za bramkę. W 50 minucie szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły 26:21. Po chwili bramkę dołożyła Joanna Sawicka. W 54 minucie gnieźnianki prowadziły już jednak 30:21 zmierzając do zwycięstwa w meczu. Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno pokonał UKS Handball 28 Wrocław 33:24.

MKS PR URBIS Gniezno-UKS Handball 28 Wrocław 33:24 (14:10)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Joanna Sawicka-6.
UKS Handball 28 Wrocław: Karolina Cieślik, Karolina Łuszczyńska i Magdalena Fryśna-po 6.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Maria Rybicka, Monika Walkowska, Martyna Matysek, Alicja Ślęzak, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Arkadiusz Kossakowski (fotorelacja z meczu)