Zwycięstwo hokeistów Stellii na inaugurację rozgrywek nowej I ligi

2019-09-12

W sobotę, 7 września, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie w inauguracyjnym meczu nowego sezonu I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował Lipno Stęszew.

Gospodarze pechowo rozpoczęli to spotkanie. Już w 4.  minucie stracili Dawida Naszko, który po faulu nie był w stanie kontynuować gry.  Mimo tego osłabienia w 14. minucie stelliści objęli prowadzenie dzięki wykorzystaniu przez Marcina Lewartowskiego krótkiego rogu. W drugiej kwarcie gnieźnianie  zdobyli dwie bramki. Kolejne trafienie z krótkiego rogu zaliczył Marcin Lewartowski, a  na 3:0 podwyższył Hubert Wilczyński.  Po zmianie stron aktywniejsi byli goście
 zdobywając dwie bramki. W ostatniej minucie zawodnicy ze Stęszewa egzekwowali jeszcze karny strzał rożny, ale nie zdołali go wykorzystać i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stelli 3:2.