Zwycięstwo i porażka drużyn młodzieżowych KS Gniezno

2014-10-07

W miniony weekend 4-5 października, dwie drużyny młodzieżowe KS Gniezno, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, rozegrały swoje dwa spotkania mistrzowskie.

Trzeba przyznać iż drużyny z grodu Lecha, występy w ramach czwartej kolejki ligowej zaliczą do wiarę udanych gdyż odnotowały na swoim koncie remis oraz porażkę.

B1 gr. IV Junior młodszy trener - Bartosz Kapsa
OTPS Winogrady Poznań - KS Gniezno 1:6 (0:0)

Wyjazdowe zwycięstwo zapisali na swoim koncie w niedzielę 5 października piłkarze juniorów młodszych KS Gniezno, którzy pokonali w Poznaniu zespół OTPS Winogrady w stosunku 6:1 mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy. W tym układzie po ostatnim remisie na własnym trenie z Poznaniakiem II AUREA Poznań w stosunku 2:2 i trzech wcześniejszych zwycięstwach oraz obecnym zespół juniorów młodszych nadal jest zespołem nie pokonanym. Wracając jednak do samego przebiegu meczu to gnieźnianie, w pierwszej połowie mięli kilka sytuacji do zdobycia bramki a najdogodniejszych w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Kacper Kokott. Dopiero drugiej połowie po ostrej reprymendzie w przerwie meczu dyrektora sportowego KS Gniezno – Roberta Cieślewicza, który zastąpił trenera zespołu Bartosza Kapsę na ławce trenerskiej podczas tego meczu, który tego samego dnia jako zawodnik uczestniczył w spotkaniu derbowym w Czerniejewie, spowodowała że drużyna wzięła się ostro do roboty aplikując swojemu rywalowi aż sześć goli przy jednym straconym. Cztery bramki na swoim koncie zapisał Kacper Kokott a po jednym do końcowego wyniku meczu dorzucili Daniel Załęcki i Miłosz Warda.

Skład juniorów młodszych  KS Gniezno: Jakub Połatyński, Paweł Siwka, Dawid Duszyński( 55’ Daniel Załęłski), Aam Karmoliński, Kacper Serwatka, Dawid Duszyński, Dawid Połatyński, Przemysław Kilichowski, Krzysztof Radkiewicz, Krystian Kokott, Jakub Smelkowski

Kolejne spotkanie  - 12.10.2014 godzina 17.00
KS Gniezno – Poznańska 13 Poznań

C1 gr.1 Trampkarz młodszy trener - Piotr Janusz
Pelikan Niechanowo - KS Gniezno 4:1 (2:0)

Czwartej porażki w piątym spotkaniu mistrzowskim doświadczyli w nowym sezonie trampkarze młodsi KS Gniezno. Podopieczni Piotra Janusza, w sobotę 4 października w spotkaniu derbowym powiatu gnieźnieńskiego ulegli w Niechanowie miejscowemu Pelikanowi w stosunku 4:1 przegryając z swoim rywalem do przerwy 2:0. Perwsza połowa meczu przebiegała z przewagą gospodarzy, którzy udokumentowali ją dwoma trafieniami. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Jeremi Roszkowiak, ale celną dobitką popisał się Jędrzej Adamski. Ten sam zawodnik w samej końcówce pierwszej części popisał się ładną indywidualną akcją po której piłka wylądowała w siatce. Do przerwy podopieczni Pawła Ignasińskiego prowadzili 2:0. Na początku drugiej odsłony do głosu doszli goście ale niewiele z tego wynikało. Natomiast niechanowianie zdobyli gola na 3:0, którego autorem ponownie był Jędrzej Adamski kompletując tym samym hattricka. W ostatnich minutach pojedynku goście z Gniezna zdołali strzelić, jak się później okazało, honorowego gola za sprawą Jakuba Rajkowskiego, ale ostateczny cios zadał Pelikan. W ostatniej minucie meczu strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, pięknego gola zdobył Jeremi Roszkowiak. Ostatecznie spotkanie zakończyło zwycięstwem trampkarzy młodszych Pelikana Niechanowo w stosunku 4:1.

Skład trampkarzy młodszych KS Gniezno: Artur Dubelt, Rafał Pieczyński, Dominik Stempniak, Kacper Hanspol, Bartłomiej Cichy, Filip Górniewicz, Aleksander Mikołajczak, Wojciech Mikołajczak, Mikołaj Nowicki, Miłosz Walkowiak, Hubert Pietrzak - na zmiany wchodzili Piotr Zdrojewski, Jakub Rajkowski, Dominik Rożek, Mateusz Rożek, Hubert Kropaczewski