Zwycięstwo i porażka hokeistów Startu w Skierniewicach

2024-02-03

W sobotę, 3 lutego, w Hali OSiR im. Kazimierza Górskiego w rozegrany został III turniej grupy A I ligi hokeja na trawie.

Wystąpiły w nim zespoły: Lipna Stęszew, Pomorzanina II Toruń, Startu 1954 Gniezno i Polonii Skierniewice. W pierwszym meczu startowcy do przerwy prowadzili z Lipnem Stęszew 3:0 ostatecznie zwyciężając 10:1. Po dwie bramki dla czerwono-czarnych zdobyli Damian Szymański, Arkadiusz Brożek i Natan Stranz, a po jednej - Jan Wesołowski, Błażej Zieliński, Eryk Sztyma i Mateusz Ciężki. Drugim rywalem gnieźnian był zespół rezerw Pomorzanina Toruń.  To spotkanie było znacznie bardziej zacięte i wyrównane. Gnieźnianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale zawodnicy Pomorzanina odrabiali straty. Do przerwy był remis 4:4. Na początku drugiej połowy torunianie  uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Gnieźnianie zaczęli jednak odrabiać straty. Na niespełna minutę przed końcem meczu był remis 6:6.  W ostatniej minucie sędziowie podyktowali rzut karny dla Pomorzanina. Jego skutecznym egzekutorem okazał się Krzysztof Zakszewski ustalając wynik meczu na 6:7. Trzy bramki  dla  Startu zdobył Jan Wesołowski, dwie - Damian Szymański, a jedną – Eryk Sztyma.  W innych meczach skierniewickiego turnieju padły rezultaty: Pomorzanin II Toruń - Polonia Skierniewice 10:3,  Polonia Skierniewice - Lipno Stęszew 2:7. Zmagania grupy A wygrał  Pomorzanin II – 16 punktów, przed  Startem  - 13,  Lipnem – 6 i Polonią – 0.

W rozegranym równolegle w hali sportowej w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich  III turnieju grupy B zanotowano rezultaty: Ósemka Tarnowskie Góry – Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie 3:5, Ósemka II Tarnowskie Góry – Siemianowiczanka II Siemianowice Śląskie 2:3, Ósemka II Tarnowskie Góry – Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie 2:9, Ósemka Tarnowskie Góry – Siemianowiczanka II Siemianowice Śląskie 4:2. Pierwsze miejsce w grupie B zajęła Siemianowiczanka – 15 punktów, przed Ósemką – 11, Siemianowiczanką II – 7 i Ósemką II – 1.

Po dwie czołowe drużyny z obu grup zmierzą się w turnieju finałowym, który w sobotę, 17 lutego rozegrany zostanie w hali GOSiR w Gnieźnie. Stawką będzie awans do Superligi hokeja halowego.