Zwycięstwo i porażka hokeistów Stelli na inaugurację halowych mistrzostw Polski

2014-11-29

W sobotę, 29 listopada, zainaugurowane zostały rozgrywki mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorów. Pierwszy turniej rozegrany został w Gnieźnie w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły:  AZS Politechnika Poznańska, AZS AWF Poznań, Grunwald Poznań i Stella Gniezno.

Stelliści w pierwszym meczu pokonali AZS Politechnikę Poznańską 9:3  a następnie przegrali z Grunwaldem Poznań  3:8. Spotkanie z akademikami podopieczni Rafała Grotowskiego rozpoczęli znakomicie. Do przerwy prowadzili 4:0 po trafieniach Jakuba Deniza (z „krótkiego rogu”), Dawida Kowalskiego , Marcina Lewartowskiego  i  Huberta Grotowskiego. Na początku drugiej połowy podwyższyli jeszcze prowadzenie do siedmiu bramek po kolejnym trafieniu Huberta Grotowskiego i dwóch golach Damiana Jarzembowskiego (w tym jednym z „krótkiego rogu”). Zespół Politechniki dopiero w końcówce odrobił nieco strat dzięki trzem bramkom Marcina Michniaka (w tym jednej z „krótkiego rogu” i jednej z rzutu karnego).  Rzut karny w międzyczasie egzekwowali także stelliści, a pewnym pchnięciem popisał się Marcin Lewartowski. W ostatniej minucie rezultat spotkania na 9:3 ustalił Damian Jarzembowski kompletując klasycznego hat-tricka.

W pojedynku z Grunwaldem gnieźnianie dość łatwo na początku meczu stracili dwie bramki po trafieniach  Artura Semonowicza i Michała Kasprzyka. Później gra wyrównała się, ale gospodarzom wyraźnie brakowało skuteczności. Tymczasem w 12. minucie na 0:3 podwyższył Tomasz Dutkiewicz. Kiedy sześć minut później  na listę strzelców wpisał się Hubert Grotowski można było jeszcze liczyć na nawiązanie walki przez gospodarzy. Niestety, drugie trafienie Michała Kasprzyka, który ustalił wynik pierwszej połowy na 1:4, oraz szybko zdobyte po przerwie dwie bramki Waldemara Rataja i jedna Tomasza Marcinkowskiego rozwiały nadzieje gospodarzy. W 30. minucie drugiego gola dla Stelli zdobył jeszcze  Jakub Deniz, ale szybko odpowiedział na to trafienie Maciej Paech pokonując Łukasza Wierzbickiego. W samej końcówce spotkania Jakub Deniz zdobył bramkę „na otarcie łez” dla stellistów ustalając wynik spotkania na 3:8.

W innych meczach gnieźnieńskiego turnieju AZS AWF Poznań przegrał  z  Grunwaldem Poznań 4:6 oraz pokonał AZS Politechnikę Poznańską 5:3.

W związku z przygotowaniami reprezentacji Polski do turnieju Ligi Światowej (na otwartych boiskach), który w dniach 17-25 stycznia 2015 roku rozegrany zostanie w Singapurze zmagania w halowych mistrzostwach Polski toczyć się będą według specjalnych zasad. Ogółem do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn. Oprócz tych, które wzięły udział w I turnieju HMP w Gnieźnie są to jeszcze: Pomorzanin Toruń, LKS Rogowo, Bałagany Łubianka i LKS Gąsawa. W fazie zasadniczej (4 turnieje) wszystkie drużyny zagrają ze sobą po jednym razie. W turnieju finałowym wystąpi sześć najlepszych zespołów, przy czym Grunwald, AZS AWF  i Pomorzanin (ze względu na znaczną liczbę zawodników powołanych do reprezentacji) mają zapewnione miejsca w finale bez względu na pozycję zajmowaną po rundzie zasadniczej.

Zespół Stelli Gniezno wystąpił w I turnieju HMP w następującym składzie: Łukasz Wierzbicki, Mateusz Kaniasty, Dawid Naszko, Dawid Kowalski, Michał Piechowiak, Jakub Deniz, Hubert Budzyński, Marcin Lewartowski, Rafał Stupczyński, Szymon Olszewski, Hubert Grotowski, Mateusz Tomczak, Damian Jarzembowski. Jak twierdzi  Rafał Grotowski,  trener gnieźnieńskiej drużyny celem dla jego zespołu na ten sezon jest wywalczenie awansu do turnieju finałowego HMP.