Zwycięstwo i porażka laskarzy Startu

2015-12-08

W minioną niedzielę, 6 grudnia, rozegrany został II turniej grupy A w ramach eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. Występujący w tej grupie zespół Startu 1954 Gniezno rozegrał dwa wyrównane spotkania pokonując 3:2 LKS Rogowo i w takim samym stosunku przegrywając z AZS AWF Poznań.

Zmagania toczono w hali sportowej  POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. W  pierwszym swym meczu zespół Startu zmierzył się z LKS Rogowo. Gnieźnianie objęli prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Marcina Grotowskiego. Dziewięć minut później z „krótkiego rogu” wyrównał Artur Nojgebauer i do przerwy był remis 1:1. W 29. minucie po raz drugi startowców wyprowadził na prowadzenie Marcin Grotowski , ale pięć minut później karny strzał rożny wykorzystał Piotr Kozłowski . Trzy minuty przed końcem spotkania po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Marcin Grotowski kompletując hat-tricka i ustalając wynik meczu na 3:2 dla Startu.  Drugim rywalem gnieźnian był zespół AZS AWF Poznań. Pierwszego gola  dla akademików zdobył wychowanek Startu - Patryk Pawlak wykorzystując w 11. minucie  „krótki róg”, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Mateusz Hulbój.  W 15. minucie  kontaktowego gola zdobył Jacek Kurowski, a trzy minuty później wyrównał Marcin Grotowski. Tuż przed przerwą akademicy egzekwowali karny strzał rożny, który na bramkę zamienił Mateusz Hulbój. W drugiej połowie gole już nie padły i w tej sytuacji AZS AWF pokonał Start 3:2.

W innych meczach drugiego turnieju grupy A padły rezultaty:

Grunwald Poznań – Bałagany Łubianka 16:1

AZS AWF Poznań  - Grunwald Poznań 5:8

Bałagany Łubianka  - LKS Rogowo 5:7

W miniony weekend miał się też odbyć II  turniej grupy B, ale ze względów organizacyjnych został odwołany. Odbędzie się najprawdopodobniej już w przyszłym roku.   W sobotę, 9 stycznia, rozegrany zostanie natomiast III turniej grupy A. Odbędzie się on w Gnieźnie, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.