Zwycięstwo i porażka młodzieży KS Gniezno

2014-10-20

W minioną weekend 17-19 października, dwie drużyny młodzieżowe KS Gniezno, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, rozegrały swoje dwa spotkania mistrzowskie.

Tym razem oba zespoły młodzieżowe KS Gniezno, swoje występy w zakończonych dwóch spotkaniach mogą zaliczyć w miarę do udanych gdyż zapisały one na swoim koncie zwycięstwo oraz porażkę.

B1 gr. IV Junior młodszy trener - Bartosz Kapsa
KS Gniezno – Stoper Poznań 9:1 (3:1)

Drugie spotkanie z rundy rewanżowej a siódme w rozgrywkach wielkopolskiej ligi juniorów młodszych grupy IV mają za sobą piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 19 października podopieczni Bartosza Kapsy, którego ze względu na udział drużyny  seniorów KS Gniezno, w meczu wyjazdowym w Środzie Wielkopolskiej na ławce trenerskiej zastąpił dyrektor sportowego tegoż klubu Robert Cieślewicz, podejmowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Strumykowej ostatni zespół rozgrywek Stoper Poznań. Młodzi gnieźnianie jako lider tabeli swojej grupy, nie mieli żadnego problemu w zainkasowaniu kompletu punktów na swoim koncie pokonując najsłabszą drużynę rozgrywek aż 9:1. Przypomnijmy iż takim też wynikiem zakończyła się pierwsza potyczka piłkarska pomiędzy obiema drużynami do której doszło w Poznaniu w rundzie zasadniczej sezonu 21 września gdzie również w spotkaniu górą byli młodzi piłkarze KS Gniezno wygrywając też mecz w stosunku 9:1. Wracając jednak do samego meczu niedzielnego to gnieźnianie już po pierwszej połowie prowadzili z swoim rywalem 3:1, chociaż to Stoper Poznań w 8 minucie wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Do remisu 1:1 drużyna KS Gniezno, jednak doprowadziła w 18 minucie po golu Łukasza Błaszaka, który zresztą był autorem kolejnych dwóch goli dla swojej drużyny w pierwszej połowie a było to w 36 oraz 40 minucie. Po przerwie gnieźnianie zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne sześć bramek nie tracąc żadnej. W tej części gry bramkami zdobytymi dla KS Gniezno podzielili się: Patryk Jarzyński x3 (61’,76’,80’), Jakub Smelkowski x2 (60’,64’) i Łukasz Kokott (42’).

Skład juniorów młodszych  KS Gniezno: Jakub Połatyński, Paweł Siwka, Dawid Połatyński, Dawid Duszyński, Przemysław Kilichowski, Miłosz Warda, Piotr Chwast, Krzysztof Radkiewicz, Krystian Kokott, Adam Karoliński, Jakub Szelkowski, Patryk Jarzyński, Łukasz Błaszak, Daniel Załęski.

Kolejne spotkanie  - 25.10.2014 godzina 11.00
Huragan Pobiedziska - KS Gniezno

C1 gr.1 Trampkarz młodszy trener - Piotr Janusz
Nielba I Wągrowiec - KS Gniezno 4:0 (3:0)

Po ostatnim zdecydowanym zwycięstwie trampkarzy młodszych KS Gniezno z drużyną Wełnianki Kiskowwo w stosunku 13:1. Podopieczni Piotra Janusza w piątek 17 października udali się do Wągrowca ażeby tam powalczyć o punkty w swojej grupie z tamtejszym zespołem Nielby. W pierwszym meczu rundy zasadniczej góra, do którego doszło w Gnieźnie byli młodzi piłkarze z Wągrowca wygrywając wtedy zdecydowanie aż 14:0. W rewanżu po ostatnich dwóch zwycięstwach drużyny KS Gniezno, szkoleniowiec drużyny Pinior Janusz miła nadzieję że mecz przy sprzyjanych warunkach zakończy się remisem a może nawet wygraną. Do takiego scenariusza jednak nie doszło mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich zespołu KS Gniezno za sprawa Piotra Kaźmierczaka czy Aleksandra Mikołajczaka. Spotkanie zakończyło się niestety porażką biało-czerwonych nie aż tak wysoką jak w Gnieźnie bo tylko w stosunku 0:4.

Skład trampkarzy młodszych KS Gniezno: Artur Dubelt, Piotr Kaźmierczak, Aleksander Mikołajczak, Wojciech Mikołajczak, Hubert Pietrzak, Piotr Zdrojewski, Jakub Rajkowski, Dominik Rożek, Mateusz Rożek,  Eryk Kulig, Piotr Kaźmierczak, Dominik Stępniak, Bartosz Kazumcha, Karol Majewski.