Zwycięstwo i porażka młodzików starszych Mieszka Gniezno

2015-04-26

Zwycięstwem i porażką zakończyły się dwa wyjazdowe mecze młodzików starszych Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ). Pierwszy zespół Mieszka startujący w kategorii starszej przegrał w Suchym Lesie z Sucharami 2-4 a drugi zespól wygrał w Witkowie z Vitcovią 2-0.

Poznańska liga okręgowa C2 trampkarz grupa 1
Suchary Suchy Las - Mieszko Gniezno 4-2 ( 1-1
Bramki dla Mieszka: Kacper Zimmer  2 ( 24' i 67' k. )
Bramki gospodarze: 7', 41', 47', 55'

Skład Mieszko Gniezno: Szymon Steć - Dawid Malęgowski, Albert Gąsiorowski, Nikodem Kęczkowski, Nikodem Mirek - Olivier Zakrzewicz, Jakub Basiński, Kacper Kaczmarek, Sebastian Łukomski - Kacper Zimmer, Mateusz Zakrzewski - rez. Jakub Stachowiak - Adam Kowalski, Bruno Bieliński, Alan Łuszczyński, Mikołaj Pluciński, Bartosz Szeliga

Tym razem nie udało się sprawić niespodzianki biało-niebieskim i przegrali w Suchym Lesie z Sucharami 2-4. Kto wie jednak jakim wynikiem zakończył by się ten mecz gdyby gnieźnianie na początku pierwszej i drugiej połowy wykorzystali znakomite sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie w 3 i 4 minucie kolejno Olivier Zakrzewicz i Kacper Zimmer znaleźli się sam na sam z bramkarzem Suchar ale nie potrafili umieścić piłkę w siatce. Mimo przewagi gospodarzy po pierwszej połowie był remis 1-1 gdyż na bramkę gospodarzy odpowiedział Kacper Zimmer który wykorzystał błąd obrońcy Suchar i umieścił piłkę w siatce.
Druga połowa ponownie zaczęła się od znakomitej sytuacji dla gnieźnian ale Kacper Zimmer z 3 metrów nie trafił do bramki. Gospodarze okazali się skuteczniejsi i w krótkim odstępie czasu trzykrotnie trafili do bramki Mieszka. Goście odpowiedzieli już tylko jedną bramką a jej autorem ponowne był Zimmer skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na Olivierze Zakrzewiczu.

Poznańska liga okręgowa D1 młodzik grupa 2

Vitcovia Witkowo - Mieszko II Gniezno 0-2 ( 0-2 )
Bramki dla Mieszko: Dawid Cieciura 14' ( asysta Bruno Bieliński ), Bruno Bieliński 28' ( as. Dominik Barczak )

Skład Mieszko: Jakub Stachowiak - Bartosz Szeliga, Alan Łuszczyński, Dominik Barczak, Bruno Bieliński - Mikołaj Pluciński, Dawid Fiałkowski, Dawid Cieciura - rez. Kacper Dziubek, Marcel Kondracki, Nikodem Pruss, Filip Splitt, Jakub Kowalczyk, Konrad Łukomski

Cenne zwycięstwo odniósł drugi zespół Mieszka rocznika 2002 w Witkowie. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie kiedy to biało-niebiescy strzelili dwie bramki. Najpierw Dawid Cieciura po indywidualnej akcji pokonał bramkarza z Witkowa a następnie Bruno Bieliński podwyższył wynik strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Barczaka.
W drugiej połowie gnieźnianie pilnowali wyniku uważnie grając w obronie i zapisali na swoim koncie kolejne 3 punkty. Za ten mecz pochwały należą się całemu zespołowi Mieszka.