Zwycięstwo i porażka tenisistów Stelli Niechan

2016-09-25

Drugi mecz w nowym sezonie rozegrały tenisistki stołowe Stelli Niechan. Przeciwnikiem w sobotę 24 września był faworyzowany zespół MRKS Gdańsk. Terminarz 1 ligi tak się ułożył, że pierwsze mecze stellistki grają z bardzo silnymi drużynami. W zespole gospodarzy nie mogła grać z powodów osobistych Magda Wysocka. Awaryjnie zastąpiła ją Karolina Jeleniewska.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego zwycięstwa młodziutkiej Agaty Klabińskiej z kadrowiczką Agnieszką Kaczmarek. Agata zagrała wyśmienite spotkanie, odważnie , a szczególnie skutecznie serwując. Monika Jacek nie dała rady agresywnie grającej Honoracie Olczak. Paulina Nowacka pewnie wygrała ważny mecz z Martą Krajewską 3:0. Karolina Jeleniewska skreczowała po kilku zagraniach i nie mogła już grać do końca meczu. W deblu Paulina grając z Agatą uległy Kaczmarek-Krajewska. Potem Monika Jacek wygrała z Darią Kędzior 3:0, Agata Klabińska uległa Krajewskiej 0:3, a Paulina Nowacka pewnie wygrała z Julią Witkowską. Ostatecznie MRKS Gdańsk wygrał 6:4.
 
Świetnie spisali w inauguracyjnym meczu 2 ligi mężczyzn nasi młodzi zawodnicy. Pokonali zespół MKTS Opalenica 7:3. Komplety punktów zrobili : Jakub Różak i Dawid Balcerzak, po jednym zwycięstwie zanotowali: Filip Kujawa i Krzysztof Katafiasz oraz debel: Kujawa-Katafiasz. Mecz mógł się podobać kibicom, obfitował w wiele efektownych akcji. Prawie wszystkie pojedynki były bardzo wyrównane i kończyły się wynikiem 3:2 w setach. Zwycięstwo odniesione po tak dramatycznym meczu cieszy. Wart podkreślenia jest fakt, iż nasz zespół jest najmłodszym w rozgrywkach.

Oba mecze odbyły się w hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty. Kolejny mecz stelistki zagrają również w hali GOSiR za tydzień w niedzielę 2 października z drużyną Hals Warszawa.

Jednocześnie w dalekim Jarosławiu odbywał się finał ogólnopolski Grand Prix Młodzików. Wśród ponad dwustu zawodników i zawodniczek grała w tym turnieju Zuzanna Lewandowska, która dwa tygodnie temu awansowała wygrywając eliminacje wojewódzkie. W Jarosławiu Zuzia zajęła 21 miejsce z dorobkiem trzech zwycięstw i czterech porażek.

Natomiast w niedzielę 25 września w Poznaniu swój turniej eliminacyjny rozgrywali juniorzy. Bardzo dobrze spisał się Krzysztof Katafiasz zajmując drugie miejsce. W decydujących meczach Krzysztof wygrał z Dawidem Jóźwiakiem z Leszna 3:2, potem z Wojciechem Urbanem z Konina 3:1 i Krzysztofem Mrozkiem z Dąbcza 3:2. Jedyny pojedynek przegrany to ze zwycięzcą Patrykiem Pyśkiem z Lubonia 0:3. Dzięki zajęciu drugiego miejsca Krzysztofa awansował do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 16-18 października podobnie jak turniej młodzików w Jarosławiu.   

Tadeusz Nowak/ foto nadesłane
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zwyciestwo-i-porazka-tenisistow-stelli-niechan.html