Zwycięstwo i porażka trampkarzy Mieszko Gniezno na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2014/2015

2015-03-29

W sobotę 28 marca piłkarze Mieszka Gniezno rocznika 2001 rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej.

Jako pierwszy na płytę boiska ze sztuczną murawą przy ul. Strumykowej wybiegł zespół Mieszka II Gniezno , który podejmował drużynę Kopernika II Poznań. Początek spotkania to mocne uderzenie gospodarzy i prowadzenie 2:0 po 10 min. gry. Oba gole padły po prawie identycznych akcjach czyli wyrzucie piłki z autu przez Wojtka Fabisia , przedłużeniu jej w polu karnym , kończył akcje strzałami Szymon Malinowski. Po okresie przewagi miejscowych parę minut na boisku dominowali goście z  Poznania , Jednak nie udało im się celnie strzelić , ani w 15 min. kiedy trafili w poprzeczkę, ani w 16 min. po uderzeniu nad poprzeczką bramki Mieszka. Kontaktowego gola Kopernik strzelił w 21 min. wykorzystując szybki kontratak i błąd w ustawieniu obrońców z Gniezna. W 33 min. kolejną groźną akcję przeprowadził Szymon Malinowski , którego faulował w polu karnym obrońca gości. Rzut karny wykonywał Filip Krawczyk ale piłka poszybowała po jego strzale nad poprzeczka. W ostatniej minucie pierwszej połowy po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Tymosza padła kolejna bramka dla Mieszka , a jej autorem był Wojtek Fabiś. Druga połowa spotkania to ciągła lekka przewaga gnieźnian , która nie dawała efektów bramkowych. Strzały m.in. Filipa Krawczyka w 41 min. Wojtka Fabisia w 45 min czy Dawida Dziękowskiego w 62 min były niecelne lub bronił je bramkarz Kopernika Poznań. Dopiero w końcówce meczu padły jeszcze dwa gole. W 64 min po centrze Jakuba Kozłowskiego po raz drugi w tym meczu trafił Wojtek Fabiś, a w 69 min. kolejną kontrę zamienili na gola goście z  Poznania.

W sumie pewne i zasłużone zwycięstwo Mieszka. Cieszy także widoczny postęp w grze w porównaniu z rundą jesienną, oby tak dalej.

Mieszko II Gniezno  --  Kopernik II Poznań    4-2  ( 3-1)    bramki: Szymon Malinowski x2 ,Wojciech Fabiś x2

Skład Mieszka II: Dziekański - Pućka ,Staszewski , Tymosz , Duras - Dziękowski , Fabiś , Kozłowski , Malinowski , Krawczyk - Cieślewicz   rez. John , Polus , Brzóstowicz , Piechocki

Zespół natomiast Mieszka I Gniezno swoje pierwsze spotkanie tej wiosny rozegrał w Niechanowie , przeciwnikiem był miejscowy Pelikan. Na występie warto zaznaczyć , że całą rundę wiosenną młodzi gnieźnianie zagrają w starszym roczniku czyli 2000.. Mecz rozegrany na niechanowskich plantach był bardzo ciekawym widowiskiem , obfitował w wiele ciekawych kombinacyjnych zagrań. Pierwsza połowa to równa gra z lekką przewagą Mieszka. Niestety gnieźnianie nie mogli wstrzelić sie w bramkę Pelikana lub dobrze interweniował miejscowy bramkarz. Próbowali tego dokonać m. in. Bartosz Goździński w 3 min. Aleks Błaszak  w 5 min. ,Michał Mól w 10.min.Patryk Błachowiak w 19 min czy Szymon Klimacki . Do przerwy Pelikan prowadził 1:0 po, bramce z rzutu karnego za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Szymona Klimackiego. Po przerwie piłkarze Mieszka nadal usiłowali pokonać golkipera z Niechanowa lecz obrona miejscowych była ciężka do sforsowania , a gdy udało się ją minąć to ciągle brakowało przysłowiowej ,, kropki nad i" próbowali Patrylk Błachowiak , Aleks Błaszak ( słupek) Kamil Kmieć. Gracze Pelikana nie ograniczali się tylko do obrony i wyprowadzali przez swoich szybkich skrzydłowych groźne kontry. Po jednej z nich wywalczyli w 66min. rzut rożny , a po centrze i błędzie w kryciu obrońców Mieszka podwyższyli wynik na 2:0. Najładniejszy gol w meczu padł w 71 min. ,kiedy na strzał z 25 m zdecydował się rezerwowy gnieźnian Jakub Goździński a piłka wpadła w samo okienko bramki Pelikana. Po uzyskaniu kontaktowego gola trener Mieszka Marcin Sporakowski zdecydował sie na grę trójką obrońców i posłaniu dodatkowych sił do ataku lecz nie dało to efektu bramkowego. Natomiast gospodarze z zimna krwią  wykorzystali kolejny błąd obrońcy przy wyprowadzeniu piłki i strzałem z 16 m ustalili końcowy wynik na 3:1 dla Pelikana.

Podsumowując mecz można być zadowolonym z gry i postawy zawodników ale na koniec liczy sie to co wpadnie.

Pelikan Niechanowo - Mieszko I Gniezno  3:1  ( 1:0 )        branka: Jakub Goździńsk

Skład Mieszka I : Woźniak - Ober , Sekulski , Krupka , Błaszak - Klimacki , Bednarz , Nowicki , Błachowiak , Goździński Bartosz , Mól    rez. Goździński Jakub , Dziel , Kmieć , Łuszczyński