Zwycięstwo i porażka zawodników Stelli w III turnieju mistrzostw Polski mężczyzn w hokeju halowym

2016-01-25

W niedzielę, 24 stycznia, w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu rozegrany został III turniej grupy B mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn.

W  turnieju, w gronie pięciu drużyn  wzięła udział Stella Gniezno. W pierwszym meczu podopieczni trenera Rafała Grotowskiego zmierzyli się z AZS Politechniką Poznańską zwyciężając 8:4. Już do przerwy stelliści prowadzili 4:0 dzięki trafieniom Roberta Grotowskiego, Dawida Kowalskiego,  Rafała Stupczyńskiego i Damiana Jarzembowskiego. Bardziej wyrównany przebieg miała druga połowa spotkania zakończona remisem 4:4. Gnieźnianie jednak cały czas kontrolowali przebieg meczu i po dwóch  golach Marcina Lewartowskiego oraz pojedynczych trafieniach  Damiana Jarzembowskiego i  Mateusza Tomczaka zwyciężyli wyraźnie 8:4. Drugim rywalem stellistów była liderująca w tabeli grupy B drużyna LKS Gąsawa. Zespół z Pałuk był zdecydowanym faworytem tego pojedynku i  już do przerwy podopieczni Sławomira Mazanego prowadzili 6:3. W drugiej połowie gnieźnianie odrobili nieco strat, ale i tak zostali pokonani przez gąsawian 10:6. Cztery bramki dla Stelli  były dziełemDamiana Jarzembowskiego, a po jednej zdobyli Dawid Kowalski, i Rafał Stupczyński.

11-47

Ostatni turniej eliminacyjny grupy B odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, w Toruniu.