Zwycięstwo i porażka zespołów TS Basket Gniezno

2017-11-07

Dwa spotkania w ramach Ligi Minikosza Dziewcząt rozegrały dwa zespoły TS Basket Gniezno. Spotkania z udziałem młodych gnieźnianek zakończyły się zwycięstwem i porażką.

U12
TS Basket Gniezno - UKS Lider Swarzędz 26:47

Porażką zakończyło się niedzielne spotkanie 5 listopada U12 - TS Basket Gniezno z drużyną UKS Lider Swarzędz w stosunku 26:47 w kwartach 9:8, 8:19, 6:12, 3:8. Nieznaczna wygrana w pierwszej kwarcie nie wystarczyła aby przechylić szalę zwycięstwa w całym meczu na korzyść gnieźnianek.

Punkty dla TS Basket zdobywały: Czyżak J. 7, Daniuk K. 6, Tyszkiewicz K. 5, Cieślewicz O. 3, Wiśniewska N. 3, Manuszak M. 2, Małkowska M., Kordońska M., Dolatkowska A., Jaworska I., Wygryz O., Tomczak-Nitka O.
Sędziował: R. Marszałek

Następne spotkanie Basketki rozegrają na wyjeździe, tym razem pojadą do Konina i zmierzą się z zespołem MKS MOS Konin

U13
Basket Team Suchy Las - TS Basket SP 2 Gniezno 34:56

W niedzielę 5 listopada również grała także drużyna U13 - w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie, odbył się mecz pomiędzy Basket Team Suchy Las a TS Basket SP 2 Gniezno.

W pierwszej kwarcie gospodynie postawiły trudne warunki gry i wypracowały sporą przewagę 13:3. W drugiej kwarcie gra Basketek była już spokojniejsza, jednak zawodziła jeszcze skuteczność co przełożyło się na 18:9 dla Suchego Lasu. Kolejna kwarta to niestety festiwal niewymuszonych błędów gnieźnianek, ale też spadek skuteczności zawodniczek z Suchego Lasu. Ostatnia odsłona to pokaz bardzo dobrej obrony dziewcząt z TS Basket SP 2 Gniezno oraz duża poprawa skuteczności i wykorzystywanie stworzonych sytuacji w ataku. Ten fragment gry pozwolił na odrobienie 10 punktów i ustalenie wyniku końcowego 56:34 (ostatnia kwarta 8:18).

Zespół TS Basket SP 2 Gniezno wystąpił w składzie: Wietrzyńska Wiktoria, Łukasiewicz Weronika, Rakowska Aleksandra, Zieleniewicz Dominika, Strzykała Zuzanna, Strzykała Angelika, Pasiowiec Weronika, Banaszak Nadia, Trafna Weronika, Szmańda Nadia, Borońska Klaudia, Gawłowska Wiktoria.

Kolejny mecz zespół TS Basket SP 2 Gniezno rozegra przed własną publicznością w niedzielę 19 listopada o godz. 12:00 z drużyną ENEA Venus Basket Piła.