Zwycięstwo i remis laskarzy Startu

2016-02-01

W minioną niedzielę, 31 stycznia, rozegrany został IV turniej grupy A w ramach eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. Występujący w tej grupie zespół Startu 1954 Gniezno wyraźnie pokonał LKS Rogowo 12:2 i po wyrównanym meczu zremisował z AZS AWF Poznań 4:4.

Zmagania toczono w hali widowiskowo-sportowej  przy ul. Bema w Toruniu. W  pierwszym swym meczu zespół Startu zmierzył się z LKS Rogowo. Gnieźnianie  już do przerwy prowadzili 6:2,  a w drugiej połowie dorzucili jeszcze sześć bramek - nie tracąc żadnej. Na listę strzelców w ekipie Startu:  Marcina Grotowski - 5,  Jacek Kurowski-  3, Arkadiusz Brożek - 2,  Mariusz Gromadzki i  Szymon Kosicki po 1. Zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem dla  gnieźnian okazał się zespół AZS AWF Poznań.  W spotkaniu kończącym zmagania grupy A pierwszego gola dla czerwono-czarnych zdobył już w 2. minucie Marcin Grotowski. Siedem minut później wyrównał Łukasz Kosmaczewski, a po kolejnych trzech minutach akademicy objęli prowadzenie dzięki trafieniu Artura Działy. W 14. minucie na 2:2 wyrównał jednak Błażej Zieliński i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Na początku  drugiej trzeciego gola dla Startu zdobył Arkadiusz Brożek, ale najpierw, w 29. minucie. wyrównał Rafał Nojgebauer , a minutę później na 4:3 dla AZS AWF podwyższył Patryk Bułka. Startowcy walczyli do końca i w ostatniej minucie dzięki trafieniu Marcina Grotowskiego doprowadzili do remisu 4:4, ale rezultat ten i tak był korzystniejszy dla akademików, albowiem to oni zajęli drugie miejsce w grupie A, a startowcy zakończyli zmagania grupowe na trzeciej pozycji.