Zwycięstwo i remis tenisistek Stelli Niechan Gniezno

2015-02-09

Bardzo wartościowe punkty przywiozły z wyjazdowych meczy pierwszej ligi tenisistki Stelli Niechan Gniezno.

W piątek 6 luteg  w Łomży doszło do ciekawego i ważnego dla układu tabeli meczu z drużyną AZS PWSP Łomża. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Najpierw Emilia Kijok pokonała 3:1 Monikę Narolewską, a Monika Jacek przegrała z Alicja Leśniak 1:3. W drugich grach Paulina Nowacka uległa Weronice Łubej 1:3, a Magda Wysocka pokonała 3:0 Karolinę Gołębiewską. Również w grach deblowych był podział punktów. Wygrały Jacek-Kijok. W kolejnych grach Nowacka pokonała Narolewską, Wysocka przegrała z Leśniak, Kijok przegrała z Łubą, a Jacek wygrała z 3:0 z Gołębiowską. Końcowy wynik 5: 5 jest w pełni odzwierciedleniem przebiegu meczu. Jest to korzystny wynik dla gnieźnienaek.

Następnego dnia w sobotę 7 lutego w Lidzbarku Warmińskim, przeciwnikiem był miejscowy zespół Warmii. Zwycięstwo 7:3 nie daje obrazu dramaturgii meczu. Po pierwszej rundzie gier singlowych był remis 2;2. Wygrały zawodniczki na tzw. pierwszym stole: Emilia Kijok z Małgotzata Stramowską 3:1 i Paulina Nowacka z Maja Mańkiewicz 3:0. Przegrały natomiast Monika Jecek z Alicja Czarnomska 0:3 i po wyrównanej grze Magda Wysocka z Julią Bibik 2:3. Prawdziwy horror zaczął się od gier deblowych. Obie pary gospodarzy miały w pewnym momencie przy prowadzeniu 2 : 1 w setach piłki meczowe. Na szczęście stelistki zachowały zimną krew i wyciągnęły oba pojedynki dla siebie. W tym momencie zrobiło się 4;2 dla Stelli Niechan i wydawała się sytuacja pod kontrolą. Jednak w kolejnych grach  zawodniczka gospodarzy Stramowska przy wyniku 2:1 miał piłkę meczową , a na sąsiednim stole Magda Wysocka przegrywała 1:2 w setach i 5:10 z Alicja Czarnomską. Magda w tym momencie rozpoczęła serie skutecznych ataków doprowadzając do wyrównania w setach i wygrywając już pewnie w piątym secie. Podobnie Paulina Nowacka szczęśliwie wyszła z opresji i wygrała w piątym secie 11:9. Potem już spokojnie Emilia Kijok pokonała Maję Mańkiewicz, a Monika Jacek uległa 2:3 Bibik. Był to wyjątkowo długi i wyczerpujący, ale zwycięski mecz stelistek. Po tym meczu zespół podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli.

Za tydzień w hali GOSiR kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna „Galaxy” Białystok.