Zwycięstwo juniorów młodszych Mieszka Gniezno

2017-08-27

Drugim zespołem młodzieżowym Mieszka Gniezno który rozpoczął rozgrywki Ligowe w nowym sezonie 2017/2018, po juniorach starszych, są juniorzy młodsi ( rocznik 2001/2002).

Podopieczni Pawła Bartkowiaka w swoim pierwszym meczu pokonali w Gnieźnie w sobotę 26 sierpnia zespół Lidera Swarzędz 3:2 (1:1) a bohaterem meczu został obrońca Mieszka Mateusz Kruszlewski, który zdobył zwycięską bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Od początku meczu zarysowała się przewaga gnieźnian, natomiast goście nastawili się na grę z kontry. I niestety w 16 minucie ta taktyka Lidera okazała się skuteczna i goście wyszli na prowadzenie 1:0 po zdobytej bramce. Odpowiedź juniorów Mieszka była bardzo szybka i w 23 minucie doprowadzili od wyrównania 1:1. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Dawid Tymosz a jeden z obrońców Lidera skierował piłkę do własnej bramki. Po tej bramce zarysowała się jeszcze wyraźniejsza przewaga gnieźnian ale to goście stanęli przed szansą
ponownego objęcia prowadzenia w meczu. W 39 minucie przypadkowe zagranie piłki ręką we własnym polu karnym Tymosza i sędzia dyktuje rzut karny dla Lidera. Karny to jeszcze nie bramka co udowodnił bramkarz Mieszka Jakub Woźniak, który popisał się znakomitą paradą i do przerwy notowaliśmy remis 1:1.

Drugą połowę biało-niebiescy zaczęli bardzo dobrze i w 46 minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 2:1. Znakomitą akcją dwójkową popisali się dwaj Kacprowie  Zimmer i Konieczny i ten ostatni pokonał bramkarza gości. Wydawało się że już nic nie odbierze zwycięstwa juniorom Mieszka ale kolejna kontra gości w 64 minucie kończy się bramką samobójczą obrońcy Mieszka i było 2:2. Ta bramka na chwilę podcięła skrzydła gnieźnianom. I dopiero w doliczonym czasie gry zdecydowanie zaatakowali gospodarze i co chwilę pod bramką Lidera dochodziło do gorących spięć. I gdy już sędzia chciał kończyć mecz kolejny rzut rożny dla gnieźnian, Zimmer dośrodkowuje na głowę Kruszlewskiego, który perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę zapewnia pierwsze zwycięstwo dla juniorów Mieszka w nowym sezonie nad Liderem Swarzędz w stosunku 3:2.

Ten mecz pokazał po raz kolejny że należy grać do samego końca. Zwycięstwo w takich okolicznościach na pewno bardzo podbuduje zespół. Tym bardziej że juniorów młodszych czeka bardzo pracowity tydzień. Już w środę 30 sierpnia biało-niebiescy zagrają drugi mecz w Środzie z Polonią a w piątek 1 września w gnieźnianie podejmować będą Zjednoczonych Trzemeszno.

Mieszko Gniezno - Lider Swarzędz 3-2 ( 1-1 )

Bramki: samb. 23', Kacper Konieczny 46', Mateusz Kruszlewski 80+5' -