Zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Carbon Gniezno okupione kontuzjami i kartkami.

2014-04-06

Drugie zwycięstwo w Grupie Mistrzowskiej odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Tym razem biało-niebiescy wysoko pokonali w Owińskach Juniora Koziegłowy 4-1 po dwóch bramkach Jakuba Deniza i trafieniach Damiana Garstki i Daniela Bartkowiaka.

Mecz toczył się w nerwowej atmosferze. Gospodarze nie mogąc nadążyć za akcjami juniorów Mieszka uciekali się do fauli, niekiedy brutalnych, ale tego czego dopuścił się zawodnik Juniora Bartosz Czechowski w 90 minucie to piłkarski kryminał. Z całym impetem na wyprostowanych nogach naskoczył od tyłu na nogi Damiana Garstki co mogło zakończyć się tragicznie.

Sam mecz nie był najładniejszym piłkarskim widowiskiem. Atakowali gnieźnianie, ale dobrze ustawieni w obronie gospodarze skutecznie je przerywali. Dodatkowo już w 4 minucie po rzucie rożnym właśnie zespół z Koziegłów wyszedł na prowadzenie. Odpowiedź biało-niebieskich była szybka bo już w 13 minucie Jakub Deniz, po podaniu Damiana Garstki,  ładnym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Szanse na kolejne bramki mięli gnieźnianie po rzutach wolnych w wykonaniu Damiana Pankowskiego i niepewnych interwencjach bramkarza gospodarzy, a także po strzałach z dystansu Patryka Waluszyńskiego, Dominika Jabkiewicza i Damiana Garstki ( strzelił w słupek ).

Na drugą połowę nie wyszli już kontuzjowani Jakub Miemietz i kapitan Patryk Waluszyński. Jednak nie zmieniło to obrazu gry. W 56 minucie Mikołaj Zawadka strzela głową w poprzeczkę bramki Juniora jednak dobitka Jakuba Deniza jest już skuteczna. W 75 minucie na 3-1 podwyższa wynik Damian Garstka skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany po faulu nim, a w 86 minucie na 4-1 wynik meczu ustalił Daniel Bartkowiak wykorzystując podanie Kamila Pawłowskiego.

A za tydzień podopieczni Pawła Bartkowiaka udadzą się do Swarzędza na pojedynek z juniorami Unii i zapewne zrobią wszytko by podtrzymać zwycięską passę. W pojedynku tym nie wystąpi kapitan biało-niebieskich Patryk Waluszyński, który będzie pauzował za żółte kartki.

Profesjonalna drukarnia cyfrowa i offsetowa - Gniezno

Junior Koziegłowy - Mieszko Gniezno 1-4 (1-1)

bramki: Jakub Deniz 11 i 56 min., Damian Garstka 75 min., Daniel Bartkowiak 86 min.

Mieszko: Szymon Menz - Miłosz Świstowski (75 Nikodem Góralski), Jakub Miemietz (46 Dawid Łucki), Karol Karasiewicz, Alan Polus - Dominik Jabkiewicz (68 Jakub Januchowski), Patryk Waluszyński (46 Kamil Pawłowski), Mikołaj Zawadka (85 Mikołaj Maślij), Damian Pankowski (60 Daniel Bartkowiak) - Damian Garstka, Jakub Deniz (78 Tobiasz Kolanko)