Zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Gniezno w debiucie w Lidze Wielkopolskiej!

2014-08-18

Bardzo udanie rozpoczął się sezon dla juniorów starszych Mieszka Gniezno. W pierwszym swoim meczu w Lidze Wielkopolskiej biało-niebiescy wygrali na wyjeździe w Czarnkowie z juniorami Noteci 3-2 po bramkach Jakuba Deniza, Jakuba Januchowskiego i Miłosza Świstowskiego.

Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa gnieźnian. Już w 4 minucie prowadzenie objęli gospodarze po centro-strzale zawodnika Noteci i błędzie bramkarza Mieszka Norberta Gawłowskiego. W 20 minucie było już 2-0 dla gospodarzy. Tym razem nieodpowiedzialnie zachował się obrońca Mieszka Tobiasz Kolanko który wdał się w drybling we własnym polu karnym a gdy stracił piłkę sfaulował napastnika Noteci. Rzut karny pewnie wykorzystał zawodnik z Czarnkowa i sytuacja gnieźnian wydawała się bardzo trudna. Na szczęście stracone bramki podziałały na gości jak zimny prysznic i zabrali się do odrabiania strat. W 30 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Pankowskiego strzałem głową na bramkę zamienia Jakub Deniz. W 45 minucie biało-niebiescy popisali się idealną kontrą po której Jakub Januchowski minął bramkarza Noteci i doprowadził do wyrównania.

Druga połowa przebiegała pod wyraźne dyktando gości. Jednak dopiero w 78 minucie udało się zdobyć zwycięską bramkę. Ponownie z rzutu wolnego dośrodkowywał Damian Pankowski, obrońca gospodarzy wybił piłkę za krótko a Miłosz Świstowski idealnie uderzył piłkę w okienko bramki Noteci.

Zwycięstwo juniorów Mieszka było w pełni zasłużone choć długo trzeba było czekać na zwycięską bramkę. W następnej kolejce podopieczni Pawła Bartkowiaka po raz drugi zagrają na wyjeździe. 24 sierpnia udadzą się do Kalisza na mecz z juniorami Calisii Kalisz.