Zwycięstwo KS Gniezno w Białymstoku na zakończenie pierwszoligowych zmagań

2015-04-19

Na mecz ostatniej kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno udał się w sobotę, 18 kwietnia, do Białegostoku, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Elhurt-Elmet Helios.

Gnieźnianie udali się do stolicy Podlasia w mocno osłabionym składzie, a mimo to zdołali przypieczętować  drugie miejsce w rozgrywkach jednobramkową wygraną. Walkę o zwycięstwo zapowiadał zresztą w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi Mariusz Przybysz, wiceprezes do spraw sportowych gnieźnieńskiego klubu (do wysłuchania tutaj). Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr 49 przy ul. Armii Krajowej od początku było jednak zacięte i dość wyrównane. Gola dającego biało-czerwonym prowadzenie zdobył w 12. minucie Mariusz Sawicki i rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. W drugiej gospodarze nie tylko odrobili straty, ale dzięki trafieniom  Bartosza Łuckiewicza i Marcina Borowika objęli prowadzenie 2:1. W 34. minucie wyrównującego gola dla KS zdobył Bartosz Banasik, a dwie minuty później zwycięską bramkę strzelił Mariusz Sawicki. Mimo problemów zdrowotnych w pierwszej części sezonu „Sawka” powraca do formy sprzed lat i oby dwa gole w Białymstoku nie zakończyły jego dorobku w tej edycji rozgrywek, bo przed gnieźnieńską drużyną trudna walka o awans w barażach. W ich pierwszym etapie biało-czerwoni zmierzą się z Cuprum Polkowice. Polkowiczanie w minioną niedzielę pokonali Masitę Berland Komprachcice i zapewnili sobie udział w barażach. Awans już wcześniej z pierwszego miejsca wywalczył NBit Gliwice.

Elmet-Elhurt Helios Białystok - KS Gniezno 2:3 (0:1)

Elmet-Elhurt Helios - Bartosz Łuckiewicz - 1 (27’), Marcin Borowik - 1 (31’)

KS Gniezno - Mariusz Sawicki - 2 (12’, 36’), Bartosz Banasik - 1 (34’)

KS GNIEZNO - Tomasz Fitt, Damian Lewartowski, Bartosz Banasik, Marcin Greser, Mariusz Sawicki, Oskar Stankowiak, Mikołaj Bereźnicki, Adam Heliasz, Mateusz Jedliński.