Zwycięstwo KS Gniezno w Łopuchowie i dymisja Piotra Kubalewskiego z trenera zespołu seniorów

2014-11-15

W sobotę 15 listopada zespół Klubu Sportowego Gniezno, rozegrał swoje ostatnie spotkanie tej jesieni nowego sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie A grupie 1.

Przeciwnikiem biało-czerwonych w meczu wyjazdowym była drużyna KS Łopuchowo. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu KS Gniezno w stosunku 2:1, który do przerwy jednak remisował 1:1 z swoim rywalem. Spotkanie dla podopiecznych Piotra Kubalewskiego, rozpoczęło się dosyć niefortunnie gdyż od 10. minuty przegrywali oni z drużyną z Łopuchowa jedną bramką. Golkipera KS Gniezno Daniela Capaja po błędzie obrony czerwono-czarnych pokonał jeden z zawodników z Łopuchowa. Po stracie bramki gnieźnianie gonili wynik meczu i udało im się ten cel zrealizować dopiero w po dwóch kwadransach gry pierwszej połowy. Gola wyrównującego stan meczu 1:1, zapisał na swoim koncie Adam Niedzielski, po trójkowej akcji Jakub Hoffmann – Piotr Kubalewski, który golkipera gospodarzy pokonał uderzając piłkę bezpośrednio z 11. metra. A że więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło wiec ta część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

O zwycięstwie KS Gniezno, w sobotnim meczu w Łopuchowi zadecydowała bramka zdobyta w drugiej połowie meczu. Gola dającego zwycięstwo i trzy punkty w ligowej tabeli na zakończenie rundy jesiennej zdobył Mariusz Sawicki w 48 minucie umieszczając piłkę po długim narożniku strzałem z 15. metra. Ostatecznie spotkanie, w którym biało-czerwoni mogli pokusić się o zdobycie jeszcze jednego gola w drugiej części meczu zakończyło się ich zwycięstwem w stosunku 2:1.
Na koniec należy nadmienić iż po tym spotkaniu swoją trzyletnią przygodę trenerską w prowadzeniu drużyny KS Gniezno, zakończył trener tego zespołu Piotr Kubalewski, który na ręce władz klubu złożył rezygnację z pełnienia obowiązków  szkoleniowca zespołu seniorów. Kto zostanie nowym szkoleniowcem KS Gniezno i kto poprowadzi zespół w rundzie rewanżowej jeszcze nie wiadomo. Wszystko rozstrzygnie się niebawem i nazwisko nowego trenera jak zapotnieją władze Klubu poznamy już niebawem o czym poinformujemy naszych czytelników.

Skład KS Gniezno: Daniel Capaja, Krzysztof Kubalewski, Piotr Kubalewski (35’ Błażej Matysiak), Bartosz Kapsa, Adrian Pieniążek, Piotr Janisz, Adam Niedzielski, Bartosz Kubalewski, Szymon Lewandowski, Rafał Mucha (46’ Mariusz Sawicki), Jakub Hoffmann (80’ Patryk Tomczak)

Było to ostatnie spotkanie zespołu z KS Gniezno, w rundzie jesiennej poznańskiej klasy A grupy 1. sezonu 2014/2015. Teraz zespół z KS Gniezno czeka okres roztrenowania, a z początkiem stycznia 2015 roku drużyna przystąpi do przygotowań do rundy rewanżowej.