Zwycięstwo Mieszka Gniezno w Kicinie i awans zespołu do 1/16 Pucharu Polski

2014-09-18

Drużyna Mieszka Gniezno, bardzo udanie rozpoczęła rywalizację w Pucharze Polski szczebla okręgu poznańskiego.

W środę 17 września na trzy dni przed kolejnym swoim meczem ligowy podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, udali się do Kicina gdzie w ramach 1/32 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego walczyli o awans do dalszych rozgrywek pucharowych z miejscową ekipą LKS-u. Wyjazd biało-niebieskich do Kicina, zakończył się ich pełnym sukcesem, gdyż pokonali oni drużynę występująca na co dzień w zmaganiach poznańskiej klasy A grupy 1. w stosunku 4:1. Cwartoligowcy z grodu Lecha, w meczu w którym przewagę na boisku w Kicie posiadali od pierwszych jego minut na prowadzenie 1:0 wyszli w 15 minucie. Bramkarza gospodarzy po dograniu piłki w pole karne zespołu z Kicina przez Marcina Nowaka,  celnym strzałem z 16. metra pokonał Robert Pepliński. Od 32 minuty meczu gospodarze grali w dziesiątkę. Plac gry musiał opuścić jeden z zawodników Kicina, który za brutalny faul na Danielu Szymańskim, został ukarany czerwoną kartką przez sędziego prowadzącego to spotkanie. Po tym zdarzeniu trzy minuty później gnieźnianie strzelili drugiego gola podwyższając swoje prowadzenie w meczu na 2:0. Tym razem na listę strzelców w drużynie Mieszka Gniezna, wpisał się Wojciech Gąsiorowski, który piłkę w bramce gospodarzy umieścił posyłając ją za ,,kołnierz” goliperowi z Kicina z 18. metra po wcześniejszym dograniu futbolówki przez Karola Karasiewicza. A że więcej goli w pierwszej połowie meczu obie drużyny już nie zdobyły to część meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Mieszka Gniezna.

Awans do 1/16 Pucharu Polski szczebla okręgowego, gnieźnianie przypieczętowali w drugiej części meczu zdobyciem dwóch kolejnych goli przy jednym tylko straconym. W 70 minucie na 3:0 prowadzenie biało-niebieskich podwyższył Daniel Szymański, pakując piłkę do bramki gospodarzy z 5. metra po wcześniejszym podaniu jej w polu karnym przez Alana Polusa. W 75 minucie gospodarze zmniejszyli prowadzenie gnieźnian do 3:1, po tym jak debiutującego w zespole Mieszka Gniezna golkipera Norberta Gawłowskiego pokonał z najbliższej odległości jeden z zawodników z Kicina. Ostatnie słowo jednak w środowej potyczce piłkarskiej pomiędzy LKS Kicinem a Mieszkiem Gniezno, należało do podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego, którzy w 80 minucie zdobyli czwartą bramkę ustalając nią końcowy wynik meczu na 4:1. Autorem gola w zespole gnieźnieńskim okazał się Andrzej Stefański, który piłkę umieścił w siatce bramki z Kicina, po egzekwowanym rzucie rożnym co było nie lada sztuką w wykonaniu pomocnika Mieszka Gniezno.
Tym zwycięstwem zespół Mieszka Gniezno, zapewnił sobie awans do 1/16 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego, którego kolejne mecz zaplanowano na 1 października.

Skład Mieszka Gniezno: Norbert Gawłowski, Robert Pepliński (46’ Andrzej Stefański), Karol Karasiewicz, Krzysztof Jackowiak, Alan Polus, Patryk Waluszyński (46 Mikołaj Zawadka), Wojciech Gąsiorowski (70’ Miłosz Świstowski), Marcin Nowak (46 Hubert Nowak), Patryk Kryszak, Daniel Szymański.