Zwycięstwo MKK po nierównym meczu

2018-10-27

27 października . II-ligowi koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali po nierównym meczu rezerwy gdyńskiej Arki wypracowując sobie przewagę dopiero w drugiej części spotkania.

Jako pierwsi piłkę przejęli gnieźnianie. W 40 sekundzie meczu dwie szanse z rzutów wolnych zmarnował Emil Rau. Wynik otworzył w 2 minucie gry Maciej Marcinkowski  z Arki Gdynia. Kilkanaście sekund później za trzy punkty w zespole MKK trafił E. Rau. W 4 minucie gry miejscowi prowadzili 5:4 jednak chwilę później po trafieniu M. Marcinkowskiego prowadziła Arka. W 6 minucie po dwóch celnych rzutach wolnych Marcela Korolczuka przyjezdni prowadzili 12:6. Na pół minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty Arka prowadziła  18:11. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników był rezultat 18:13 dla gości.
W 4 minucie drugiej odsłony goście prowadzili 20:15. Pierwsze minuty tej części gry to dużo niecelnych rzutów i strat z  obydwu stron. W 7 minucie za trzy punkty trafił Eryk Chmielewski. Za chwilę dwa „oczka” dołożył Michał Szydłowski i był już remis. Na 2,5 minuty przed końcem pierwszej połowy Arka znów prowadziła, a „trójkę” zaliczył Miłosz Korolczuk. Po celnym rzucie M. Marcinkowskiego gdynianie mieli już sześć punktów przewagi (30:24). Do przerwy było 30:26 dla Arki Gdynia.

W 40 sekundzie po „trójce” M. Szydłowskiego gospodarze prowadzili 32:30. Pierwsze  dwie minuty w trzeciej kwarcie to wynik 11:0 dla koszykarzy z Pierwszej Stolicy Polski. Arka odpowiedziała „trójką” Filipa Stryjewskiego. W 4 minucie było już 43:33 dla Miejskiego Klubu Koszykówki z Gniezna, a w 6 – 49:36.Po celnym rzucie za trzy Dariusza Dobrzyckiego gnieźnianie prowadzili 56:40. Po chwili ten sam zawodnik dołożył kolejny skuteczny rzut za trzy punkty.  Po trzech kwartach miejscowi prowadzili z Arką Gdynia 61:45.
Pierwsze punkty w czwartej odsłonie zdobyli goście, a konkretnie Mił. Korolczuk. Po celnej „trójce” kapitana MKK (Dariusza Dobrzyckiego) miejscowi prowadzili piętnastoma punktami (66:51). Po trafieniu za trzy Karola Tyborowskiego było 71:54. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał rezerwy Arki Gdynia w stosunku 75:61.

Sklep Polski MKK Gniezno – Arka II Gdynia 75:61 (13:18, 13:12, 35:15, 14:16)

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 23, Szydłowski 19, Sobkowiak 8, Kotwasiński 7, Tyborowski 5, Wietrzyński 5, Chmielewski 3, Rau 3,  Leśniczak 2, Andrzejewski, Szorcz, Nocek.

Arka II Gdynia: Stryjewski 15, Mił. Korolczuk 13, Stańczuk 10. Marcinkowski 9, Mar. Korolczuk 8, Romanowski 2, Kaszowski 2, Stasiak 2, Kociołek, Mochnacz, Burczyk.