Zwycięstwo MKK z GAK Gdynia nie było pewne do końca spotkania

2023-03-16

W środę 15 marca zespół koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, rozegrał kolejne spotkanie z rundy rewanżowej 2 ligi PZKosz trwającego sezonu 2022/2023.

Tego dnia drugoligowi koszykarze z grodu Lecha, podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę GAK Gdynia. Do tego spotkania pierwotnie miło dojść w niedzielę 12 marca lecz zostało przełożone na środowy wieczór. W pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło podczas rundy sezonu zasadniczego w Gdyni w ramach 11 kolejki w dniu 26.11.2022 roku, górą okazali koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski wygrywając wtedy mecz 94:84. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, myśląc o grze w play-offach musieli wygrać spotkanie rewanżowe w Gnieźnie z zespołem z Gdyni. Gnieźnianie jednak zdawali sobie sprawę przed środowym meczem że ogranie młodego i ambitnego zespołu GAK Gdynia, nie przyjdzie im wcale łatwo z drugiej zaś strony do takiego scenariusza mogło dojść. Ostatecznie po sporych emocjach w walce pod koszem w wykonaniu jednej i drugiej drużyny a co za tym idzie zaciętym meczu zwycięsko z tej konfrontacji drugi raz w trwającym sezonie 2022/2023 wyszli zawodnicy Sklepu Polskiego MKK Gniezno wygrywają środowy mecz czterema punktami 84:80. Przechodząc jednak do samych wydarzeń sportowych w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w meczu Sklep Polski MKK Gniezno z GAK Gdynia. To goście z Gdyni w środowy mecz weszli idealnie. Po dwóch celnych trafieniach z wyskoku za trzy punkty Żebroka gdynianie wyszli na prowadzenie 6:0. Odpowiedź gnieźnian była natychmiastowa celne rzuty wolne w wykonaniu Dobrzyckiego gdzie z podyktowanych sześciu zamienił na punkty tylko trzy  sprawiły że MKK Gniezno zmniejszył prowadzenie swojego rywala do 6:3. W kolejnych minutach pierwszej kwarty podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, złapali odpowiedni rytm co spowodowało że zarysowała się minimalna przewaga gnieźnian i  przełożyło się to  na końcowy wynik pierwszej kwart 29:23 dla MKK Gniezno. Druga kwarta środowego spotkania również po zaciętej walce zakończyła się zwycięstwem koszykarzy z grodu Lecha. Tę część spotkania gnieźnianie zakończyli jednopunktowym zwycięstwem 18:17 i na przerwę schodzili prowadząc 47:40. Siedmiopunktowa zaliczka gnieźnian po pierwszej połowie zapowiadała że w drugiej części spotkani czekały kibiców zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki spore emocje. I tak też tak było celne trafienia na początku trzeciej kwarty z wyskoku za trzy gdańszczan  Żebroka, Zabrockiego i Babińskiego spowodowały że w meczu mieliśmy remis 49:49. Z upływem czasu goście kontynuowali passę celnych trafień do kosza gnieźnieńskiego wygrywając trzecią kwartę 25:12 co było dużym zaskoczeniem gdyż to oni wyszli na prowadzenie 65:59. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego na szczęście pozbierali się w ostatniej czwartej kwarcie i po zaciętej jej przebiegu w końcówce zapewnili sobie drugie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 nad zespołem GAK Gdynia wygrywając ją 25:15 a co za tym idzie cały mecz 84:80.

Sklep Polski MKK Gniezno - GAK Gdynia 84:80 (29:23, 18:17, 12:25, 25:15)

Punkty da Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Mikołaj Czyż – 29, Piotr Leśniczak – 19, Dariusz Dobrzycki – 17, Daniel Kotwasiński – 5, Tomasz Urbaniak – 5, Dariusz Wietrzyński – 3, Emil Rau – 2, Michał Szydłowski – 2, Artur Kozłowski – 2

Punkty dla GAK Gdynia zdobywali: Mateusz Żebrok – 34, Alan Duda – 13, Marcel Babiński – 12,Kacper Wilk – 8, Cezary Zabrocki – 8, Dawid Ciesielski – 3, Marek Kuten – 2,