Zwycięstwo MKS MOS URBIS Gniezno!

2015-11-16

Zła passa w końcu opuściła gnieźnieńską drużynę piłkarek ręcznych. Po ostatnich dwóch przegranych meczach, zawodniczki MKS MOS URBIS wygrały. 15 listopada w hali GOSIR gnieźnianki rozegrały mecz z drużyną GMTS SPARTA GUBIN i zakończyły go zwycięstwem 28:20.

W minioną niedzielę drużyna MKS MOS URBIS pokazała na co ją stać. Dziewczęta przez całe zawody praktycznie nie popełniały błędów i pokazały prawdziwą grę zespołową. Obserwując poprzednio rozgrywane mecze, na tym spotkaniu można było zauważyć na boisku po stronie gnieźnianek pełną koncentrację i doskonałą współpracę. Licznie zebrana na trybunach publiczność była światkiem wielkich emocji. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Przez pierwsze 7 minut żadna ze stron nie potrafiła uzyskać przewagi. Dopiero po tym czasie to gnieźnianki zaczęły z minuty na minutę odskakiwać swoim przeciwniczkom. Drużyna z Pierwszej Stolicy Polski prowadziła już nawet różnicą 10 trafień 16:6. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:8 dla MKS MOS URBIS. Początek drugiej połowy to również przewaga gnieźnieńskiej drużyny. Po kilku minutach gra zdecydowanie się wyrównała. Gra w drugiej części spotkania była bardzo brutalna, a zawodniczki obu zespołów walczyły wszystkimi siłami o każdą piłkę. Dowodem na brutalność gry była liczba aż 12 kar dwuminutowego wykluczenia podczas całego meczu.  Mimo silnych i zdecydowanie bardziej doświadczonych zawodniczek z Gubina, ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wywalczyły zwycięstwo 28:20.

Jak zaznaczyli trenerzy MKS MOS URBIS – „jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ wygraliśmy w końcu mecz na swoim terenie po dwóch wcześniejszych porażkach. To ogromny przełom dla naszej drużyny, dziewczęta nareszcie grały tak jak potrafią i to na małej ilości błędów własnych  i na dość wysokiej skuteczności w ataku czego dowodem jest wynik spotkania. Jesteśmy dumni z naszych dziewcząt a zwłaszcza z liderek, które w pełni wywiązały się ze swoich funkcji i podźwignęły ten ciężar na swoich barkach”

MKS MOS URBIS Gniezno: bramkarki – Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna; zawodniczki pola – Martyna Szczygielska, Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska (2), Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska (11), Maja Bielińska (1), Ewa Zimna (1), Karolina Chojnacka (3), Kamila Stankiewicz (2), Martyna Bigoszewska (5), Martyna Dziemidowicz, Monika Łęgowska (2), Agata Wachowska (1), Monika Dolata.