Zwycięstwo na zakończenie sezonu juniorów starszych Mieszka Gniezno!

2014-06-21

Udanie zakończyli rozgrywki w Grupie Mistrzowskiej juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Biało-niebiescy po bardzo dobrym meczu pokonali na wyjeździe juniorów 1920 Mosiny 3-2. Bramki dla gnieźnian zdobyli Damian Pankowski, Jakub Deniz i Patryk Waluszyński. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Pawła Bartkowiaka zajęli 2 miejsce w tabeli ustępują tylko Poznańskiej 13-tce.

Jak zmienna jest piłka młodzieżowa mogliśmy przekonać się oglądając dwa ostatnie występy juniorów Mieszka. Tydzień temu gnieźnianie po bardzo słabym meczu ulegli 0-3 drużynie Winogrady Poznań natomiast w sobotę zagrali jeden z najlepszych meczy w tym sezonie, chociaż chwilę dekoncentracji mogli przepłacić utratą zwycięstwa.

Pierwsza połowa przebiegała przy zdecydowanej przewadze gości. Już w 1 minucie bramkarza z Mosiny strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Mikołaj Zawadka. W 13 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Jakub Deniz, który próbował lobować bramkarza z pięciu metrów zamiast zdecydować się na strzał. W obu przypadkach udanymi interwencjami popisał się bramkarz miejscowych. W 20 minucie idealne prostopadłe podanie otrzymał Jakub Januchowski lecz zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez wracającego obrońcę z Mosiny. Przewaga gości została wreszcie udokumentowana w 25 minucie. Karol Karasiewicz dograł piłkę wzdłuż pola karnego a zamykający akcję z drugiej strony boiska Damian Pankowski umieścił piłkę w bramce. Po tej bramce gnieźnianie jeszcze bardziej podkręcili tempo czego efektem były trzy znakomite sytuacje Mikołaja Zawadki. Niestety pomocnik Mieszka nie potrafił wykorzystać podań od Pankowskiego i Damiana Garstki. Zrobił to w 40 minucie Jakub Deniz który w podobnej sytuacji jak na początku meczu nie kombinował tylko silnie uderzył i umieścił piłkę w siatce. Asystę przy tej bramce po raz drugi zaliczył Karol Karasiewicz. Gospodarze w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce Mikołaja Miczyńskiego.

Druga połowa choć rozpoczęła się od niebezpiecznego uderzenia napastnika Mosiny obronionego przez bramkarza Mieszka przebiegała pod dyktando biało-niebieskich. Efektem tej przewagi była bramka na 3-0 w 61 minucie kiedy to Miłosz Świstowski idealnie dośrodkował do Patryka Waluszyńskiego który głową pewnie pokonał brakarza gospodarzy. To że więcej bramek juniorzy Mieszka już nie zdobyli wynikało z dużej nonszalancji w ich poczynaniach gdyż co chwila pod bramką gospodarzy dochodziło do sytuacji po których można było strzelić kolejne bramki. W 76 minucie to jednak juniorzy z Mosiny strzelają bramkę kontaktową po indywidualnej akcji ich napastnika i nagle zrobiło się nerwowo w szeregach gnieźnian. W 86 minucie napastnik Mosiny skopiował swój wyczyn sprzed dziesięciu minut i ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i zwycięstwo gnieźnian stało się faktem.

Dzięki temu zwycięstwu biało-niebiescy wyprzedzili zespół z Mosiny i zajęli 2 miejsce w Grupie Mistrzowskiej. To sprawia że drużyna z Gniezna jest pierwszą rezerwową do awansu do Ligi Wojewódzkiej i będzie czekać czy po kilku latach przerwy juniorzy z Gniezna znowu zagrają w gronie najlepszych.