Zwycięstwo na zakończenie sezonu! Mieszko-Carbon Gniezno na wyjeździe pokonują zdecydowanie zespół Pogoni Lwówek

2014-06-14

Mocnym akcentem zakończyli rundę rewanżową sezonu 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno. W sobotę 14 czerwca podopieczni Przemysława Urbaniaka, udali się do Lwówka gdzie byli podejmowani przez autsajdera rozgrywek czwartoligowych zespół miejscowej Pogoni. Zgodnie z przewidywaniami przed meczowymi górą okazali się gnieźnianie, którzy ograli spadkowicza z IV ligi, który w sezonie 2014/2015 będzie o punkty ligowe walczył w poznańskiej klasie okręgowej w stosunku 4:1.

Była to już druga taka wysoka wygrana Mieszka-Carbon Gniezno, w przeciągu tygodnia. Jak pamiętamy tydzień wcześniej w sobotę 7 czerwca biało-niebiescy przed gnieźnieńską publicznością pokonali innego spadkowicza czwartoligowego, który podobnie jak zespół z Lwówka będzie walczył o punkty w nowym sezonie w poznańskiej klasie okręgowej Sokoła Pniewy również w stosunku 4:1.Wynik sobotniej konfrontacji piłkarskiej w Lwówku pomiędzy miejscową Pogonią a Mieszkiem-Carbon Gniezno, został ustalony w drugiej części meczu. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem bezbramkowym remisem mimo że biało-niebiescy mięli kilka sytuacji strzeleckich między innymi Damian Garstka, Wojciech Gąsiorowski czy Daniel Szymański, które jednak nie przyniosły zamierzonego celu w postaci zdobytej bramki gdyż uderzenia gnieźnian na bramkę z Lwówka były niecelne. Mieszkowcy  zwycięstwo w Lwówku nad miejscową Polonią zapewnili sobie jak wspominaliśmy w drugiej połowie. Nim jednak do tego doszło w 50 minucie to gospodarze cieszyli się z zdobytego gola oraz prowadzenia w meczu 1:0. Bramkarza z Gniezna – Szymona Menza pokonał z 9-go metra umieszczając piłkę w jego bramce Nigeryjczyk - Maxwell Kalu. Radość z prowadzenia jedną bramką przez piłkarzy z Lwówka nie trwała zbyt długo. W 51 minucie po indywidualnej akcji Damiana Garstki, który dograł piłkę na 7 metr do Marcina Nowaka znajdującego się w polu karnym gospodarzy. Pomocnik Mieszka-Carbon. pokonując golkipera z Lwówka w sytuacji sam na sam doprowadził do stanu 1:1. W 60 minucie gnieźnianie zdobyli drugiego gola wychodząc tym samym na prowadzenie 2:1. Tym razem piłkę do bramki gospodarzy wpakował Damian Garstka, który po indywidualnej akcji pokonał golkipera z Lwówka posyłając mu futbolówkę za przysłowiowy ,,kołnierz” do pustej bramki. W 70 minucie trener Mieszka-Carbon Gniezno - Przemysław Urbaniak, musiał przeprowadzić dwie wymuszone zmiany, ponieważ w wyniku kontuzji boisko opuścić musieli Daniel Szymański i Maciej Świdziński. Te dwie wymuszone zmiany nie miały jednak wpływu na dalsze poczynania mieszkowców na boisku w Lwówku a co za tym idzie w dalszym zdobywaniu bramek. W 74 minucie po świetnej akcji mieszkowców w wykonaniu Alberta Kowalskiego, który dograł piłkę do Dawida Ciążyńskiego a ten z kolei do Wojciecha Gąsiorowskiego. Kapitan biało-niebieskich umieszczając piłkę w pustej bramce gospodarzy z 4-go metra podwyższył prowadzenie Mieszka-Carbon Gniezno 3:1. Ostatni gol w meczu gnieźnianie zdobyli w 85 minucie. Po akcji środkiem boiska w wykonaniu Andrzeja Stefańskiego, który obsłużył Mikołaja Zawadkę ten ostatni pokonując bramkarza z Lwówka w sytuacji sam na sam z 7-go metra ustalił końcowy wynik meczu dla Mieszka-CarbonGniezno 4:1.
Tym zwycięstwem biało-niebiescy zakończyli sezon 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej zajmując w tabeli 11 pozycję z zdobytymi w 30-tu meczach 42-ma punktami. Teraz zespół seniorów będzie miał okres roztrenowania, który potrwa do 7 lipca. Drużyna do przygotowań do nowego sezonu 2014/2015 powróci 10 lipca.

Skład Mieszka-Carbon Gniezno: Szymon Menz, Marcin Nowak (75’ Albert Kowalski), Łukasz Mokrzycki, Robert Pepliński, Damian Garstka, Alan Polus, Karol Karasiewicz, Dariusz Urbaniak (51’ Maciej Świdziński –70’ Dawid Ciążyński), Mikołaj Zawadka, Wojciech Gąsiorowski, Daniel Szymański (70’ Andrzej Stefański)