Zwycięstwo Pelikana Niechanowo. Hattrick Yurii Mazura!

2020-08-17

Drugie spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej mają za sobą piłkarze Pelikana Niechanowa.

W niedzielę 16 sierpnia podopieczni Andrzeja Stefańskiego, udali się do Brzeźna gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Czarnych. Niechanowianie wyjazd do Brzeźna mogą zaliczyć do udanych gdyż w pierwszym spotkaniu wyjazdowym nowego sezonu pokonali zdecydowanie oni swojego rywala gładko 3:0. Było to drugie zwycięstwo z rzędu Pelikana Niechanowo, w rozgrywkach nowego sezonu wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód. Pierwsze podopieczni Andrzeja Stefańskiego zapisali na własnym trenie pokonując w minionym tygodniu zespół Orła Grzegorzewo w stosunku 2:0. Jeśli chodzi o sam przebieg spotkania niedzielnego pomiędzy Czarnymi Brzeźno a Pelikanem Niechanowo. To goście na prowadzenie 1:0 wyszli już w 3 minucie spotkania. Golkipera gospodarzy w ekipie Pelikana Niechanowo pokonał Yurii Mazur. Ten sam zawodnik w 39 minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0 pokonując po raz drugi bramkarza Czarnych Brzeźno. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa w Brzeźnie. W drugiej części meczu nadal posiadający dużą przewagę na boisku w grze nad zespołem z Brzeźna. Zespół Pelikana Niechanowo, mógł strzelić swojemu rywalowi co najmniej jeszcze trzy gole. Jednak zdołał zdobyć tylko jedną bramkę. W 56 minucie hattricka skompletował na swoim koncie Yurii Mazur, pakując po raz trzeci piłkę celnym strzałem do bramki swojego rywala. Jak się później okazał była to ostatnia bramka zdobyta w niedzielnym meczu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pelikana Niechanowo.

A już w sobotę 22 sierpnia drużyna Pelikana Niechanowo, rozegra trzecie spotkanie z nowego sezonu. W Niechanowie o godzinie 17.00 podopieczni Andrzeja Stefańskiego podejmować będą ekipę Wartę EREMITA Dobrów.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński (65' Dawid Kustra), Hubert Świątnicki, Andrzej Stefański, Dawid Połatyński, Patryk Jarzyński, Krzysztof Jackowiak, Mikołaj Danielewicz (30' Damian Nowaczyk), Maciej Białas (70' Mateusz Kruszlewski), Yurii Mazur (82' Jakub Olejniczak)