Zwycięstwo, remis i porażka aklasowców z powiatu gnieźnieńskiego

2022-04-11

W weekend 9-10 kwietnia swojej kolejne mecze mistrzowskie z rundy rewanżowej sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej klasa A PROTON grupie 4 rozegrały trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego WKS Owieczki, FAS KS Fałkowo oraz Formaton Piast Łubowo.

W drugiej kolejce rundy rewanżowej a 15 sezonu 2021/2022 nasze zespoły grały z zmiennym szczęściem. WKS Owieczki odniósł zdecydowane zwycięstwo, Formaton Piast Łubowo zremisował z swoim rywalem dzieląc się punktami w ligowej tabeli a FAS KS Fałkowo z placu gry schodził pokonany. Ale po kolei.

WKS Owieczki – Pogoń Książ Wlkp. 2:0

Po zeszłotygodniowym falstarcie w Luboniu, tym razem drużyna WKS Owieczki zaprezentowała się o wiele lepiej i pokonała w sobotę 9 kwietnia w meczu inaugurującym rundę rewanżową na własnym trenie lidera tabeli Pogoń Książ Wielkopolski 2:0. Kluczowa dla wyniku była pierwsza połowa, w której to ,,Owcr” zdobyły dwie bramki. W 39. minucie faulowany w polu karnym był Dawid Cieciura, a rzut karny na bramkę zamienił Dominik Jabkiewicz. I WKS Owieczki wyszły na prowadzenie 1:0. Trzy minuty później było już 2:0 dla miejscowych, a do siatki ponowie trafił Jabkiewicz, którym tym razem zdecydował się na sytuacyjny strzał zza pola karnego. Precyzyjne uderzenie wylądowało tuż pod poprzeczką bramki rywali. W drugiej połowie Pogoń ruszyła od odrabiania strat, ale świetnie interweniował Sebastian Czuba, który nie dał się zaskoczyć w sobotnie popołudnie. Warto zaznaczyć również, że do spotkania z różnych względów WKS Owieczki przystąpiły w dość mocno okrojonym składzie, który stanął na wysokości zadania. Swoje szansę dostali między innymi młodzieżowcy Daniel Magoń (rocznik 2005) oraz Marcel Garstka (2006). Tym zwycięstwem WKS Owieczki zrewanżowały się Pogoni Książ Wlkp. Za porażkę jaka doznały jesienią w meczu wyjazdowym w stosunku 5:0. Teraz zespół WKS Owieczki czeka  przerwa świąteczna, a po niej zespół prowadzony przez Artura Borowiaka uda się do Miłosławia na mecz z miejscowym Orlikiem.

Skład podstawowy WKS Owieczek: Sebastian Czuba, Radosław Neumann (60' Mateusz Cieśliński), Dawid Cieciura, Daniel Springer, Błażej Fedyszyn, Filip Jagodziński, Mateusz Kropidłowski, Dominik Jabkiewicz, Mateusz Grzybowski, Daniel Magoń (70' Marcel Garstka)

Formaton Piast Łubowo – Maratończyk Brzeźno 1:1

Połowicznym sukcesem zakończyła się niedzielna potyczka piłkarska Formatonu Piast Łubowo z Maratończykiem Brzeźno. Tydzień po porażce wyjazdowej łubowian z KSGB Manieczki w stosunku 1:0 w kolejnym meczu rundy rewanżowej 10 kwietnia podopieczni Marcina Sporakowskiego zapisali na swoim koncie remis 1:1 dzieląc się punktami w ligowej tabeli z swoim rywalem. Gospodarze prowadzenie w meczu inaugurującym zmagania piłkarskie na własnym trenie objęli w 33 minucie za sprawą bramki Dawida Ząbka. Wynik ten utrzymał się do przerwy i Formaton Piast Łubowo schodził na nią prowadząc 1:0. Po przerwie łubowianom nie udało się zdobyć bramki na wagę zwycięstwa w przeciwieństwie do gości, którzy w 59 minucie doprowadzili do stanu 1:1. Bramkę na wagę remisu w całym spotkaniu dla Maratończyka Brzeźno zdobył Sebastian Paczyński. Tym samy, Formatonowi Piast Łubowo, nie udało się pokonać drugi raz w sezonie 2021/2022 drużyny z Brzeźna. W pierwszym spotkaniu jesienią 2021 roku górą był Formaton Piast Łubowo pokonując Maratończyka na własnym jego trenie 2:0.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Dawid Zięba, Przemysław Wolniewicz, Patryk Kluczyński, Jakub Kierzek, Łukasz Kierzek, Bartosz Goździński (82' Arkadiusz Wiśniewski), Jakub Goździński, Sławomir Kasprzak (76' Tobiasz Garstka), Mateusz Rożek, Sebastian Figas (46' Michał Helman), Maksymilian Sikorski

FAS KS Fałkowo – Warta Pyzdry 2:3

Naj mniej zadowolenia z swojego występu w przeciwieństwie do zespołów WKS Owieczki i Formaton Piast Łubowo, miał trzeci z naszych przedstawicieli występujący w tej samej grupie wielkopolskiej klasy A PROTON mowa tutaj o drużynie seniorów FAS KS Fałkowo. Podopieczni Adama Pawlaka, po zaciętym pojedynku piłkarskim ulegli bowiem w niedzielę 10 kwietnia na własnym tremie w drugim spotkaniu z rundy rewanżowej ekipie Warty Pyzdry w stosunku 3:2. Spotkanie dla fałkowian rozpoczęło się nie po ich myśli. Już w 2 minucie gospodarze przegrywali bowiem 1:0 z swoim rywalem po bramce Nikodema Mocha. W 27 minucie był jednak w meczu remis 1:1 a to za sprawą zdobytego gola przez Huberta Rogowskiego i spotkanie rozpoczęło się od nowa. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron w 59 minucie to FAS KS Fałkowo cieszył się z zdobytej bramki i objęcia prowadzenia w meczu 2:1. Gola na swoim koncie zapisał Joachim Andrzejczak. Radość fałkowian z prowadzenia trwała do 71 minuty wtedy to Bartłomiej Sodkiewicz zdobył gola dla Warty Pyzdry i w meczu ponownie mieliśmy remis 2:2. I kiedy wydawało się że taki wynikiem zakończy się mecz w 74 minucie Łukasz Moch zdobył dla Warty Pyzdry trzecią bramkę i mimo starań gospodarzy do doprowadzenia do kolejnego remisu wynik nie uległ już zmianie i goście wygrali spotkanie 3:2.

Skład FAS KS Fałkowo: Michał Bocian, Jonasz Dudek, Maurycy Szumiński, Hubert Rogowski, Piotr Musiołowski, Marek Laskowski (46' Szymon Porawski), Mikołaj Kidawa, Dawid Hamera, Jakub Zioła, Joachim Andrzejczak (86' Piotr Horbik), Nazar Tsepko

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
12.  Las Puszczykowo 13 5 0 5 8 10-27 0 3 4 6-12 0 2 4 4-15
Kłos II Zaniemyśl wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce. Jego wynik został anulowany.