Zwycięstwo, remis i porażka beklasowców z powiatu gnieźnieńskiego w zakończonej dzieciatej kolejce

2020-10-19

Dziesiątą kolejkę ligową z nowego sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4, , mają już za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie.

W zakończonych spotkaniach mistrzowskich w miniony weekend 17-18 października  nasze zespoły reprezentujące powiat gnieźnieński w rozgrywkach z najniższej klasy piłkarskiej w zakończonej 10 kolejce ligowej odnotowały na swoim koncie zwycięstwo, remis oraz porażkę.

Fara Pelikan Żydowo – Huragan Pobiedziska 1:1

Do bardzo ciekawego pojedynku piłkarskiego doszło w sobotę 17 października w Żydowie. Czwarty zespół rozgrywek wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2020/2021 miejscowa Fara Pelikan, podejmował trzecią drużynę tabeli ligowej rezerwy Huraganu Pobiedziska. Spotkanie po bardzo zaciętym jego przebiegu zakończyło się wynikiem remisowym 1:1 a co za tym idzie obie drużyny podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Pierwszy gol w meczu, który można zaliczyć jako na szczycie tabeli zdobyli żydowianie. Zespół prowadzony przez Adama Pawlaka na prowadzenie wyprowadził w 15 minucie Mateusz Zakrzewski. Wynik ten utrzymał się aż do 63 minuty wtedy to goście doprowadzili do stanu 1:1. W polu karnym żydowian faulowany był Wojciech Bissinger a podyktowany rzut karny na korzyść rezerw Huraganu Pobiedziska na bramkę zamienił Maksymilian Janowski.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Kamil Dolata, Mateusz Zakrzewski, Mateusz Sypniewski, Denis Raczak (46' Miłosz Kostecki), Adam Macioszek, Marcin Maciejewski, Bartosz Kaczmarek, Dawid Łyskawa, Karol Stein, Dawid Rożewski, Dawid Gierałka (46' Łukasz Sieczkarek)

Kolejny mecz:
Fara Pelikan Żydowo - Wełnianka Kiszkowo     24 października, 15:00

Wełnianka Kiszkowo – GKS Gułtowy 0:1

Ostatniego mecz domowego w rundzie jesiennej sezonu 2020/21, nie zaliczą do udanego natomiast piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Podopieczni bowiem Tymoteusza Łukaszyka w niedzielę 18 października ulegli drużynie GKS Gułtowy w stosunku 1:0. Jedyny gol w tym spotkaniu został zdobyty przez gości w drugiej połowie gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Przyjezdni zapewnili sobie komplet punktów w 69 minucie po bramce zdobytej przez Daniela Mężyńskiego. Co do piłkarzy z Kiszkowa, to w niedzielnym meczu mięli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek lecz niestety nic tego nie wynikło.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Robert Priebe, Eryk Charliński, Kamil Kasprzak, Mateusz Krawczyk, Kamil Kupidura (55' Krzysztof Podlewski), Kacper Ostojewski, Mikołaj Sałata (75' Cezary Stróżyk), Adam Sawicki, Hubert Todorowski, Daniel Wojnowski, Bartłomiej Występski (80' Andrzej Kwaśniewski)

Tornado Tarnowo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 1:2

Po ostatnie porażce Lidera Szczytniki Czerniejewskie z rezerwami Huraganu Pobiedziska w stosunku 5:1. W znacznie lepszych humorach podopieczni Ireneusza Furmaniaka, wracali w niedzielę 18 października z meczu wyjazdowego z Tarnowa gdzie zainkasowali komplet trzech punktów wygrywając swój przedostatni mecz w rundzie jesiennej trwającego sezonu z miejscową ekipą Tornada w stosunku 2:1. Spotkanie dla Lidera Szczytniki Czerniejewskie, nie rozpoczęło się dość udanie gdyż to gospodarze od 17 minuty prowadzili 1:0 po golu zdobytym przez Damiana Wachowiaka. Taki wynik utrzymał się do 41 minuty. Wtedy to Lider Szczytniki Czerniejewskie doprowadził do stanu 1:1 za sprawą zdobytej bramki przez Błażeja Mielcarka. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka, swoje zwycięstwo w niedzielnym meczu w Tarnowie, przypieczętowali w drugiej części niedzielnego spotkania. W 79 minucie bramkę na wagę trzech punktów w ekipie Lidera zdobył Marcin Piechocki. A że wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania więc Lider Szczytniki Czerniejewskie pokonał swojego rywala 2:1.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Dominik Roszyk, Mikołaj Woźniak, Mateusz Chodyniecki, Patryk Cichowicz, Dominik Kierzek, Błażej Mielcarek, Marcin Piechocki, Michał Pokorzyński (75' Dawid Kierzek), Marcin Rozum, Krystian Szałek, Dawid Szejna (25' Paweł Skibiński)

KS Łopuchowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie     24 października, 15:00