Zwycięstwo, remis i porażka na inauguracje okręgówki!

2023-08-17

W weekend 12-13 sierpnia wystartowała pierwszymi meczami po okresie przygotowawczym wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 2 nowego sezonu 2023/2024 z udziałem trzech zespołów z powiatu gnieźnieńskiego.

W rozgrywkach tych walkę oraz bój o punkty ligowe nowego sezonu z powiatu gnieźnieńskiego zabiegać będą trzy zespoły beniaminek FAS KS Fałkowo, po spadku z V ligi zespół Czarnych Czerniejewo oraz ekipa Lechity Kłecko, W pierwszej kolejce nowego sezonu najlepiej na inauguracje wypadł beniaminek drużyna FAS KS Fałkowo. Podopieczni Adama Pawlaka, przed własną publicznością 12 sierpnia pokonali zespół LZS Otorowo w stosunku 2:0. Pierwszego gola dla fałkowian w 8 minucie zdobył Adrian Pokój a drugiego w 43 minucie Dominik Wiśniewski. Remisem 1:1 a co za tym podziałem punktów w ligowej tabeli start w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 2 zanotował na swoim koncie spadkowicz z V ligi poprzedniego sezonu Czarni Czerniejewo, którzy u siebie podejmowali w meczu awansem z pierwszej kolejki 10 sierpnia ekipę Lubońskiego KS. Bramkę dla Czarnych Czerniejewo na swoim koncie zapisał Filip Kruczyński. Najgorzej z trójki zespołów z naszego powiatu gnieźnieńskiego wypadała ekipa Lechity Kłecko zaliczając falstart. Kłecczanie bowiem 13 sierpnia w meczu wyjazdowym ulegli oni drużynie Kłosa Gałowo w stosunku 2:1. Honorowego gola dla Lechity Kłecko w przegranym meczu zdobył Łukasz Rybarczyk.

Pełne wyniki 1 kolejki  12-13 sierpnia

Clescevia Kleszczewo - Sokół Duszniki 4:2
KS Fałkowo - LZS Otorowo 2:0
Concordia Murowana Goślina - Polonia Poznań 0:3
Złoci Złotkowo - Lider Swarzędz 1:2
NKS Niepruszewo - TPS Winogrady (Poznań) 1:4
Kłos Gałowo - Lechita Kłecko 2:1
Czarni Czerniejewo - Luboński KS 1:1