Zwycięstwo rocznika 2003 Mieszka Gniezno w meczu na szczycie ligowej tabeli!

2018-05-26

Siódme już zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wiosennych odnotowali na swoim koncie trampkarze Mieszka Gniezno rocznika 2003, którzy o punkty wiosną walczą w ramach II ligi okręgowej C1 Trampkarz grupy 1. Wygrana młodych gnieźnian jest o tyle cenna iż została ona odniesiona w meczu na szczycie ligowej tabeli.

W piątek 25 maja o godzinie 20 przy ulicy Strumykowej został rozegrany mecz trampkarzy C1, w którym rocznik 2003 Mieszka Gniezno w meczu na szczycie ligowej tabeli podejmował swoich rówieśników Victovii Witkowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:1 podopiecznych Dariusza Kuryły, którzy po nim prowadzą zdecydowanie w swojej grupie sześcioma punktami z wiceliderem tych rozgrywek zespołem Victovii Witkowo. Pierwsze minuty piątkowego meczu wykonaniu zawodników z grodu Lecha były bardzo nerwowe już w drugiej minucie goście objęli prowadzenie 1:0. Z minuty na minutę akcje zespołu prowadzącego przez Dariusza Kuryłę były coraz groźniejsze. Wyrównująca bramkę na 1:1 w 11min zdobył Jakub Socha. Po kolejnych 7minutach na listę strzelców wpisał się ponownie Jakub Socha i młodzi gnieźnianie wyszli na prowadzenie 2:1. W tym momencie gra ponownie się wyrównała. W 33min po szybkiej kontrze gnieźnian i silnym strzale Mikołaja Mroczkowskiego bramkarz gości wprawdzie obronił jego uderzenie lecz przy dobitce Filipa Marzeca był już bezradny i było3:1 dla Mieszka rocznika 2003. W przerwie meczu trener Dariusz Kuryło dokonał paru zmian wyjściowym składzie drużyny co przyniosło efekt w postaci zdobytej kolejnej bramki przez gnieźnian. W 65min wprowadzony po przerwie Hubert Gruszecki zdobył czwartą bramkę dla zespołu z Grodu Lecha, czym ustalił wynik końcowy spotkania na 4-1. Cieszy kolejne zwycięstwo rocznika 2003 choć wynik meczu nie oddaje przebiegu wyrównanego spotkania. W tabeli przewaga zespołu Mieszka Gniezno nad Victowią Witkowo jak wspominaliśmy wcześniej wzrosła o 6 pkt. Do zakończenia rozgrywek pozostały 3 kolejki,  w których to wystarczy zdobyć 3 pkt. aby wygrać ligę.

Skład:

Bramkarze: Jakub Grajek, Marcin Garjaciak

Zawodnicy z pola: Wiktor Gromadzki, Maks Krzemiński, Wiktor Pakuła, Jakub Zioło, Mikołaj Mroczkowski, Adam Waraczyński, Oliwier Eggebrecht, Mikołaj Konieczny, Dawid Górzyński, Mateusz Buś, Kacper Bubacz, Hubert Gruszecki, Maciej Gozdecki, Jakub Socha, Filip Marzec, Nikodem Blaszyński.