Zwycięstwo siatkarzy KS Gniezno w meczu na szczycie

2014-01-11

W meczu na szczycie rozgrywek I grupy wielkopolskiej III ligi siatkówki mężczyzn lider tabeli - zespół Klubu Sportowego Gniezno był podejmowany sobotę 11 stycznia w Pile przez wicelidera zmagań - drużynę Jokera Piła.

Gnieźnianie, którzy jedynego do tej pory seta stracili w rozgrywkach właśnie w meczu przeciwko Jokerowi, tym razem zwyciężyli w trzech partiach. Pierwszy set zakończył się wygraną podopiecznych Adriana Paczyńskiego do 19, a drugi do 17. W trzecim gospodarze stawili większy opór, ale i tak przegrali tę partię do 23, a całe spotkanie 0:3. W przeciwieństwie do większości wcześniejszych meczów trener Adrian Paczyński nie zdecydował się w ostatnim secie na wystawienie zawodników rezerwowych, a mimo to gospodarze toczyli bardzo wyrównany bój z drużyną lidera. O zwycięstwie w tej partii zdecydowało głównie doświadczenie i znakomita dyspozycja Michała Sadowskiego, który asem serwisowym zakończył seta i całe spotkanie.
Trener Adrian Paczyński powiedział po meczu: Przyznam szczerze, że spodziewaliśmy się większego oporu ze strony wicelidera. Tymczasem pierwsze dwa sety  wygraliśmy bez większych problemów. Dopiero w trzeciej partii gospodarze wznieśli się na wyżyny, ale doświadczenie Michała Sadowskiego zaprocentowało i mogliśmy cieszyć się z kolejnego trzysetowego zwycięstwa.

Joker Piła - KS Gniezno 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

Skład KS Gniezno: Wojciech Giszczyński, Mateusz Tomaszewski, Andrzej Stankowiak, Krystian Jałoszyński, Adam Robakowski, Łukasz Porosa, Michał Paniączyk,  Michał Sadowski, Maciej Janicki (libero), Paweł Mandziewicz, Jan Lisek, Marcin Cieślewicz

7.     Mosińska Jedynka            10       3       5:27

Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają już w najbliższy czwartek. Wyjadą wtedy na zaległe spotkanie 9. kolejki do Murowanej Gośliny, gdzie o g. 19.30  zmierzą się z tamtejszym UKS Zielone Wzgórza.