Zwycięstwo tenisistek Stelli Niechan Gniezno !

2014-10-06

Po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach, w piątym meczu tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno pokonały u siebie zespół LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński 7:3.

Szczególnie widowiskowe gry stworzyły Agata Klabińska i Monika Jacek. Agata Klabińska w pierwszym pojedynku przegrywała już 0:2 w setach z Mają Mankiewicz. Jednak zmiana taktyki i konsekwentna jej realizacja spowodowała przewagę w grze dla Agaty, a w decydującym piątym secie pewne zwycięstwo 11:3. Również w swoim drugim pojedynku Agata przegrywała 1:2 z Julią Bibik, i znowu mądra , ofensywna gra dała zwycięstwo. Były to w ogóle pierwsze punkty Agaty w rozgrywkach pierwszoligowych. Trzeba jednak zaznaczyć, iż ta młoda, szesnastoletnia zawodniczka trenuje codziennie z dużym zaangażowaniem. Bliska zwycięstwa w swoim pierwszym pojedynku była Monika Jacek z Małgorzatą Stramowską. Miała nawet dwie piłki meczowe, jednak przeciwniczka wybroniła się i wygrała. Zupełnie bezapelacyjnie swoje gry wygrały liderki zespołu: Paulina Nowacka i Emilia Kijok oraz wspólnie grę deblową.

11:49

W Krakowie rozgrywany był finał Ogólnopolskiego Turnieju w kategorii kadetów. Awans do tych finałów zapewnili sobie: Dawid Balcerzak i Anita Chudy. Bardzo dobrze zaprezentował się szczególnie Dawid Balcerzak. Najpierw wygrał całą grupę eliminacyjną, pokonując: Klaudiusza Krąpca z Korfantowa 3:2, Wojciecha Hałasa z Wyrzyska3:2 i Dawida Kosmalę 3:1. Po awansie do turnieju głównego pokonał Michała Małachowskiego z Kwidzynia 4:1. Dramatyczny przebieg miał mecz faworyzowanym Arturem Grelą z „Naprzód” Borucin, jednak przy stanie 3:3 w setach, w decydującym Dawid nie wytrzymał końcówki i przegrał 9:11. W dalszej części zawodów Dawid przegrał z Bartoszem Sułkowskim 1:3 z Limanowej, potem wygrał kolejno z: Arkadiuszem Kłosem ze Szczytnik 3:2, Łukaszem Sokołowskim ze Spójni Warszawa 3:0 i Janem Zandeckim z Mysłowic 3:0 zajmując ostatecznie 17 miejsce wśród ponad stu dwudziestu startujących. Nie powiodło się Anicie Chudy. Na początku pechowo przegrała z Karina Kuwerską 2:3, potem z Julia Braś z Mysłowic 1:3. Mimo ostatniego zwycięstwa w grypie z najlepszą Magdą Bąk z Kostrzynian/Odrą 3:1, nie wyszła z grupy.

W Poznaniu natomiast rozgrywany był turniej w konkurencji żaków. Bezkonkurencyjną okazała się wśród dziewcząt okazała się Zuzanna Lewandowska ze Stelli Niechan Gniezno. W meczu półfinałowym mimo, że przegrywała 0:2 w setach wygrała z Oliwią Szuster 3:2, pewnie wygrywając trzy kolejne sety, a w meczu finałowym grając od początku zdecydowanie i konsekwentnie pokonała Aleksandrę Małek z Polonii Śmigiel 3:0. Tym samym Zuzia awansowała do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną za dwa tygodnie w Łodzi. Wcześniej udział w tych finałach zapewniła sobie koleżanka klubowa Roksana Wojtalak. Był to udany weekend tenisistów stołowych Stelli Niechan Gniezno.