Zwycięstwo tenisistek Stelli Niechan Gniezno w Nadarzynie

2014-11-30

Bardzo wartościowe zwycięstwo odniosły tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno w Nadarzynie pokonując w sobotę 29 listopada miejscowy zespół GLKS 7:3.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Emilii Kijok z Anną Wereszczaka 3:1 i porażki Magdy Wysockiej z Moniką Żbikowską.  Później dramatyczny pojedynek stoczyła Monika Jacek pokonując Weronikę Brożek 3:1, a pewnie wygrała Paulina Nowacka z Wiktorią Ziemkiewicz 3:1. Ważny punkt w deblu zdobyły: Monika Jacek i Magda Wysocka pokonując 3:2 parę : Wereszczaka-Brożek, mimo przegranych pierwszych dwóch setów. Nieoczekiwanie debla przegrały: Paulina Nowacka-Emilia Kijok. Później najciekawszy mecz stoczyły Monika Jacek z Wereszczaką. Monika miała przy prowadzeniu 2:1 w setach piłkę meczową i mimo, że dobrze zaatakowała przeciwniczka dosłownie odruchowo obroniła się, wygrała tego seta i piątego  po przewagach. Łatwe zwycięstwa odniosły: Paulina Nowacka, Emilia Kijok i Magda Wysocka.
Był to ostatni mecz w pierwszej rundzie. Tenisistki Stelli Niechan z dorobkiem pięciu zwycięstw, trzech porażek i jednego remisu zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli. Runda rewanżowa rusza 10 stycznia.

Na drugoligowym froncie również rywalizowały zespoły Stelli Niechan. W drugiej lidze mężczyzn w pierwszym meczu rundy rewanżowej u siebie steliści ulegli doświadczonej drużynie TTS Trzemeszno 3:7. Punkty dla gospodarzy zdobyli: Jakub Różak, Filip Kujawa i Dawid Balcerzak.
Natomiast drugoligowy zespół kobiet  Stelli Niechan pokonał zdecydowanie druzynę UKS Sucha Koszalińska 8:2. Punkty w tym meczu zdobywały: Anita Chudy-2,Barbara Jóźwiak-2, Martyna Urbaniak i Hanna Moszczyńska po 1, oraz deble: Chudy-Urbaniak i Jóźwiak-Moszczyńska. Aktualnie po tym zwycięstwie stelistki umocniły na pozycji lidera tabeli.