Zwycięstwo tenisistek stołowych KS Stella – Niechan Gniezno

2022-05-03

W sobotnie popołudnie 30 kwietnia KS Stella Niechan Gniezno podejmowała we własnej hali zespół ATS EUROMAX Białystok w ramach rozgrywek I ligi kobiet w tenisie stołowym.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando gnieźnianek. Po pierwszej rundzie gier singlowych stellistki prowadziły 3:1. Swoje mecze pewnie wygrały Emilia Kijok z Moniką Tereszkiewicz 3:0, Zuzanna Lewandowska z Beatą Huszczą 3:0 oraz Agata Klabińska z Julią Huszczą także 3:0. Agnieszka Lipska nie poradziła sobie z bardzo dobrze grającą w tym sezonie Klaudią Nawrocką ulegając wychowance klubu z Barcina 2:3. Gry podwójne nie dostarczyły spodziewanych emocji. Pewne zwycięstwa gnieźnianek na obydwu stolach i podwyższenie prowadzenia w meczu 5:1. W drugiej rundzie gier singlowych wygrywały tylko zawodniczki       z Gniezna. Emilia Kijok, Agata Klabińska i rezerwowa Zuzanna Jasiecka w trzech setach rozstrzygnęły na swoją korzyść pojedynki z Klaudią Nawrocką, Beatą Huszczą i Julią Huszczą. Tylko Agnieszka Lipska stoczyła bardzo wyrównaną, pięciosetową walkę z grającą niewygodnym stylem kombi-atak Moniką Tereszkiewicz. Agnieszka w piątym secie przegrywała już 5:10. Mimo to walczyła do końca wygrywając siedem kolejnych akcji i całego seta 12:10.  Ostatecznie KS Stella Niechan Gniezno pokonała 9:1ATS EUROMAX Białystok.

Punkty dla Stelli Niechan zdobyły: Agata Klabińska 2, Emilia Kijok 2, Agnieszka Lipska, Zuzanna Lewandowska i Zuzanna Jasieckapo 1, oraz pary deblowe Kijok-Lipska i Klabińska-Lewandowska po 1. W tabeli 1 ligi zespół zajmuje 9 miejsce.

Do zakończenia rozgrywek ligowych pozostały jeszcze dwie kolejki. 7 maja w Luboniu stellistkirozegrają mecz derbowy z LKTS LUVENA natomiast 14 maja  w hali w Niechanowie podejmować będą ubiegłorocznego ekstraligowca zespół DOJLIDY Białystok.