Zwycięstwo tenisistek stołowych Stelli Niechan w Białymstoku

2021-12-06

Intensywny weekend dla tenisistek stołowych KS STELLA NIECHAN Gniezno. W Sobotę 04 grudnia gnieźnianki udały się do Białegostoku na mecz I ligi kobiet z drużyną ATS EUROMAX Białystok.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej rundzie gier singlowych na tablicy wyników był remis 2:2. Swoje mecze pewnie wygrały Emilia Kijok z Anną Zielińską 3:0 oraz Zuzanna Lewandowska z Kariną Kuwerską w stosunku 3:1. Katarzyna Osińska nie poradziła sobie z grającą niewygodnym stylem kombi-atak Moniką Tereszkiewicz, a Agnieszka Lipska przegrała z występującą w poprzednim sezonie w ekstralidze Klaudią Nawrocką. Obydwie Nasze zawodniczki zanotowały porażki po 1:3.  Bardzo widowiskowe i niezwykle wyrównane były gry podwójne. Eksperymentalne zestawienie par deblowych przyniosło gnieźniankom połowiczny sukces.Duet Kijok – Lipska pokonał 3:2 parę Tereszkiewicz – Zielińska, natomiast Osińska – Lewandowska, także w pięciu setach, zostały pokonane przez parę Nawrocka – Kuwerska. W tym momencie na tablicy wyników był remis 3:3. Pierwsze pojedynki w drugiej rundzie gier singlowych nie przyniosły zmiany wyniku.  Wprawdzie Katarzyna Osińska 3:2 pokonała Annę Zielińską ale Zuzanna Lewandowska po bardzo wyrównanej grze uległa w pięciu setach Klaudii Nawrockiej. Dwa ostatnie tego dnia pojedynki singlowe to pokaz prawdziwej siły gry gnieźnianek. Emilia Kijok i Agnieszka Lipska nie pozostawiły złudzeń gospodarzom kto zainkasuje dwa punkty. Dwie pewne wygrane po 3:0 z Moniką Tereszkiewicz i Kariną Kuwerską zapewniły zwycięstwo KS Stella Niechan Gniezno 6:4. Wygrana w Białymstoku  nie tylko pozwoliła opuścić gnieźniankom strefę spadkową ale także zdecydowanie podniosło morale drużyny i mobilizację do walki w kolejnych meczach.

Także w sobotę 04 grudnia najmłodsi adepci tenisa stołowego Stelli Niechan uczestniczyli w Festiwalu Tenisa Stołowego w Poznaniu. Iwo Maciejewski zajął 5 miejsce w kategorii skrzatów, Marta Górkowska była 5 w żakach oraz 9 w starszej kategorii młodzików, natomiast Weronika Wożniak zajęła 17 miejsce w młodzikach. Startowało 120 zawodników.

W niedzielę, 5 grudnia w Poznaniu, Marta Górkowska uczestniczyła w Grand Prix Wielkopolski żaków zajmując 5 miejsce.