Zwycięstwo TS Basket Gniezno i awans do rozgrywek strefowych

2016-02-14

W przedostatnim meczu tegorocznej ligi, koszykarki TS Basket Gniezno zwycięstwem z zespołem Tęczy Leszno, zapewniły sobie awans do rozgrywek strefowych.

Spotkani, które odbyło się w sobotę 13 lutego w gnieźnieńskiej hali Gimnazjum nr 1 mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej było całkowicie inne niż pierwszy pojedynek obu zespołów w Lesznie, gdzie gnieźnianki wygrały zaledwie czterema punktami. Tym razem przewaga Basketek była widoczna od pierwszych minut gry. Wygrana wysoko (22:4) pierwsza kwarta, ustawiła w zasadzie całe spotkanie. Kolejne dwie kwarty oscylowały wokół remisu (15:17, 14:12), a w czwartej nasze zawodniczki potwierdziły dominację na parkiecie (19:7). Mecz zakończył się wynikiem 70:40.

W sobotnim meczu bardzo dobrze zaprezentowały się: kapitan drużyny Aleksandra Piasecka (21pkt, 2x3pkt, 8 zb., 5 as., 2 blk), Aleksandra Skubiszyńska (11pkt, 1 zb., 2 przechwyty) oraz Julia Mierzwiak (10 pkt, 3 zb., 3 przechwyty).

Przed nami rozgrywki strefowe, do których awansują także drużyny AZS Poznań i UKS Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. Co prawda z drużyną z Ostrowa, rozegramy jeszcze jedno spotkanie, ale ze względu na obecny układ tabeli, nie będzie miał on większego znaczenia.

TS Basket Gniezno - Tęcza Leszno 70:40 (22:4, 15:17, 14:12, 19:7).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 21, Aleksandra Skubiszyńska 11, Julia Mierzwiak 10, Monika Pilarska 9, Aleksandra Grzechowiak 8, Karolina Draheim 4, Natalia Janiuk 4, Karolina Florkowska 3, Julia Andrzejewska 0, Katarzyna Matysiak 0, Kamila Twardowska 0, Kinga Twardowska 0.

Punkty dla Tecza Leszno: J. Wojcińska 10, M. Kowalska 10, Z. Kowalska 7, M. Giec 6, J. Wojnicz 3, Z. Walkowiak 2, M. Maćkowiak 2, K. Kruk 0, A. Główka 0, S. Janowicz 0, N. Kielo 0, J. Janowska 0.

Ostatni mecz ligowy TS Basket rozegra 28 lutego (niedziela) o godz. 11:00 w Ostrowie Wlkp. w hali 3 Gimnazjum, przy ul. Tuwima 12.