Zwycięstwo Vitcovii Witkowo rzutem na przysłowiową taśmę!

2015-09-20

Piłkarze Vitcovii Witkowo, mają za sobą piąte spotkanie nowego sezonu w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupie wschód nowego sezonu 2015/2016.

W sobotę 19 września witkowianie na własnym boisku podejmowali zespół Polonii Poznań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 3:2  choć miejscowi przegrywali z swoim rywalem już 2:0. Drużyna Dariusza Kamińskiego pokazała jednak charakter i odwróciła losy spotkania. Gospodarze mimo iż szybko przejęli inicjatywę i konstruowali szereg akcji, stracili w 10 i 20 minucie dwa gole po indywidualnych błędach defensorów. Witkowianie szybko się jednak otrząsnęli i zdołali jeszcze przed przerwą strzelić kontaktową bramkę. Bartosz Sypniewski dośrodkowywał tak szczęśliwie, że piłka wpadła w samo okienko bramki gości. Po zmianie stron gospodarze ruszyli z impetem na rywali, efektem czego były szybko strzelone gole autorstwa Dawida Kustry i Huberta Mielcarka. Wynik gry nie uległ już zmianie mimo kilku dobrych okazji Vitcovii na podwyższenie wyniku.

Skład: Graczyk, Sypniewski, Staszewski, M. Pietrowski (Wagner), Cierpiszewski, Moskal (Zamiatała), R. Pietrowski, Kustra, Plichta (Kaprzyk) , Melewski, Mielcarek (Stachowiak).