Zwycięstwo Vitcovii Witkowo w ostatnich sekundach!

2019-09-15

Wynikiem 3:2 zakończył się sobotni mecz 14 września seniorów Vitcovii Witkowo, który w ramach szóstej już kolejki nowego sezonu rozgrywek wielkopolskiej V ligi grupy 3 podejmował na własnym ternie zespół Piasta Kobylin. Gola na wagę 3 punktów w doliczonym czasie gry strzelił rezerwowy Kacper Boczkowski.

Była to już druga wygrana z rzędu podopiecznych Stanisława Drozdy po wcześniejszych czterech porażkach z rzędu. Co do samego przebiegu sobotniej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy Vitcovią Witkowo a Piastem Kobylnica. To pierwsi bramkę w spotkaniu zdobyli gospodarze. W 10 minucie witkowian na prowadzenie 1:0 wyprowadził Oskar Piekarski. Tuż przed zejściem do szatni po pierwszej połowy goście doprowadzili jednak do stanu 1:1. W 45+1 minucie doliczonego czasu gry gola zdobył w ekipie Piasta – Mateusz Olkiewicz. Po zmianie stron jedna jak i druga drużyna przez większość czasu gry w drugiej połowy dążyła do rozstrzygnięcia sobotniego meczu na swoją korzyść. Prawie ta sztuka udało się gościom w 72 minucie, kiedy to za sprawą zdobytej bramki ponownie przez Mateusza Olkiewicza wyszli oni na prowadzenie 2:1. Przyjezdni z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie dziesięć minut. W 84 minucie bowiem Michał Wiśniewski po zdobytej bramce doprowadził do stanu 2:2. I kiedy wydawało się że  mecz zakończy się remisem i podziałem punktów. W doliczonym czasie gry witkowianie zdobyli gola na wagę trzech punktów. W 90+2 minucie bramkę zapewniającą zwycięstwo Vitcovii Witkowo zdobył rezerwowy Kacper Boczkowski, który do gry wszedł w 72 minucie za Adriana Krupkę.

Teraz podopiecznych Stanisława Drozdy czeka kolejny mecz mistrzowski. W sobotę 21 września zespół z Witkowa uda się na mecz wyjazdowy , w którym o godzinie 16.00 podejmowany będzie przez drużynę Orzeła Mroczeń.

Skład Vitcovii Witkowo: Piotr Galant, Tomasz Kaźmierczak (66' Mateusz Pietrowski), Adrian Kiełpiński, Patryk Bojarski, Adrian Krupka (72' Kacper Boczkowski), Bartłomiej Melewski, Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak (60' Hubert Mielcarek), Patryk Stachowiak (80' Bartosz Binkiewicz), Oskar Wegnerski, Michał Wiśniewski