Zwycięstwo w ostatniej akcji specjalnością Szczypiorniaka

2024-04-20

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że mają nerwy ze stali.

W sobotę, 20 kwietnia po raz drugi z rzędu (wcześniej dwa tygodnie temu z Hagardem Strzałkowo) mimo że w końcówce przegrywali dwoma bramkami dosłownie w ostatniej akcji meczu pokonali swojego rywala, którym tym razem był zespół LKS-u OSiR Komprachcice.  Bohaterem „Wilków” tym razem okazał się Marcel Światłowski.

Jako pierwsi w meczu trafili zawodnicy Szczypiorniaka. W 5 minucie, było 2:2  a chwilę później, bramkę dla gnieźnian zdobył Marcel Światłowski. Kolejne fragmenty spotkania to gra bramka za bramkę. W 11 minucie, Szczypiorniak wyszedł na dwubramkowe prowadzenie (6:4). W 13 minucie, po bramce Konrada Juszczaka LKS doprowadził do remisu. W 18 minucie, po bramce z rzutu karnego Łukasza Roeslera Komprachcice prowadziły 8:7. Dwie minuty później, to jednak „Wilki” prowadziły (9:8). W 22 minucie, bramkę dla Szczypiorniaka rzucił Mateusz Dryjer. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Szczypiorniak prowadził 11:10. Minutę później, trafienie zaliczył Marcin Fijałkowski. Do przerwy „Wilki” prowadziły z LKS-em 15:12.

Pierwsza bramka w drugiej części gry wpadła na konto LKS-u. W 34 minucie, bramkę dla gości zdobył Tomasz Marcyniuk. Minutę później, bramkarz Komprachcic obronił rzut karny, wykonywany przez Filipa :Liskego. W 37 minucie, trafienie dla „Wilków” zaliczył Marcel Światłowski. W 39 minucie, na tablicy wyników był rezultat 17:17. Minutę później, bramkę z karnego dla LKS-u zdobył Łukasz Roesler.  W odpowiedzi, rzut karny dla gnieźnian wykorzystał Nikodem Wróbel. W 43 minucie, w poprzeczkę bramki LKS-u trafił Marcel Światłowski. W 48 minucie, gola dla Szczypiorniaka rzucił Kacper Kozak. Przyjezdni jednak szybko odpowiedzieli, a pół minuty później-wyszli na prowadzenie (22:21). Na pięć minut przed zakończeniem spotkania,  „Wilki” przegrywały 23:25. Dwie minuty później, kontaktową bramkę zdobył Kacper Ostrowski. Na trzydzieści sekund przed końcem meczu wyrównał Marcel Światłowski. I dosłownie w ostatniej sekundzie meczu ten sam Światłowski rzutem z prawego skrzydła zapewnił Szczypiorniakowi zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu drugiej ligi. Ostateczny wynik to 27:26 dla „Wilków”.
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-LKS OSiR Komprachcice 27:26 (15:12)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Marcel Światłowski-8.
LKS OSiR Komprachcice: Tomasz Marcyniuk-7.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Miłosz Śliwiński, Dariusz Zanto (bramkarze)-Nikodem Wróbel, Nikodem Gramza, Adrian Szcześniak, Marcel Światłowski, Filip Liske, Mikołaj Kaczmarek, Kacper Kozak, Błażej Kosecki, Damian Stempuchowski, Marcin Fijałkowski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz, Mateusz Dryjer (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.