Zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno na inauguracje nowego sezonu

2014-08-09

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon 2014/2015 w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej zawodnicy Zjednoczonych Trzemeszno.

Po dobrym meczu zespół z grodu Kilińskiego na własnym boisku ograł w sobotnie popołudnie 9 sierpnia KS 1920 Mosina w stosunku 2:1, choć to goście pierwsi objęli prowadzenie w drugiej połowie meczu gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym 0:0. Choć mogło być inaczej. W 32 minucie po faulu na Michale Wiśniewskim do rzutu karnego podszedł Krzysztof Majchrzak. Pewny zazwyczaj egzekutor „jedenastek” tym razem jednak się pomylił.

Bramki jak już wspominaliśmy w sobotnim meczu padły dopiero po przerwie
W 53 minucie po wrzutce i zamieszaniu w pobliżu bramki Zjednoczonych jeden z mosinian celnie uderzył z około dziesięciu metrów i goście prowadzili 1:0. Na szczęście już 2 minuty później czyli w 55 minucie po zagraniu z rzutu wolnego Waldemara Kuczyńskiego do remisu 1:1 w ekipie Zjednoczonych Trzemeszno doprowadził Krzysztof Chojnacki. Drużyna z grodu Kilińskiego gola na wagę trzech punktów zdobyła w 71 minucie. Wtedy to lewą stroną boiska przedarł się debiutujący w tym sezonie w barwach Zjednoczonych Trzemeszno eks mieszkowiec Dawid Ciążyński i strzałem z około dwunastu metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Wygrana zespołu z grodu Kilińskiego mogła być znacznie większa, gdyby w 88 minucie Adam Konieczny z 8-go metra nie trafił w słupek piłką. Najważniejsze, że udało się wygrać na inaugurację, co Zjednoczonym Trzemeszno w poprzednich latach zdarzało się stosunkowo rzadko.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Michał Kachniarz, Marcin Nowak, Mikołaj Humański, Krzysztof Majchrzak, Kamil Wysocki (70" Łukasz Popielski), Michał Wiśniewski, Adam Konieczny (88" Konrad Nadolny),Dawid Ciążyński (83" Grzegorz Meller), Waldemar Kuczyński, Krzysztof Chojnacki

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół Zjednoczonych Trzemeszno, rozegra również na własnym trenie. W sobotę 16 sierpnia zespół o godzinie 16.00 przed własną publicznością zmierzy się z beniaminkiem czwartej ligi Wełną Skoki.

Źródło – Zjednoczeni Trzemeszno/ opracowanie Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl