Zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno nad Gromem

2016-05-24

Bardzo ważne zwycięstwo przybliżające do utrzymania w IV lidze odnieśli w sobotę 21 maja piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno.

Podopieczni Łukasza Kańczukowskiego podejmowali tego dnia zespół Gromu Plewiska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem trzemesznian 2:1 co przybliża zespól z grodu Kilinskiego w utrzymaniu ligowego bytu w następnym sezonie 2016/2017. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką Gromu. Po jednej z nich w 22 minucie Zjednoczeni objęli prowadzenie 1:0. Rozgrywające bardzo dobre spotkanie Krzysztof Chojnacki podał na 10. metr do Krystiana Nowickiego, który nie dał szans bramkarzowi z Plewisk. Goście po straconej bramce rzucili się energicznie do odrabiania strat, lecz w kilku sytuacjach bardzo dobrze w bramce spisał się zastępujący Szymona Menza, Adam Garczyk. Gościom również puszczały nerwy w wyniku czego czerwoną kartkę za obrazę sędziego otrzymał Patryk Niemczyk.

Od początku drugiej połowy spotkania grający w 10. Grom zepchnął gospodarzy do defensywy i w 63 minucie za sprawą Sebastiana Smelkowskiego doprowadził do wyrównania 1:1. Na szczęście podziałało to jak zimny prysznic na gospodarzy, którzy w 70 minucie ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Tym razem Nowicki celnie podał do Chojnackiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola. Zjednoczeni mogli podwyższyć wynik spotkania, lecz strzały Tomasza Neumanna i Krzysztofa Majchrzaka minimalnie mijały celu, a dodatkowo strzał Dawida Ciążyńskiego zatrzymał się na słupku. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem czerwoną kartkę otrzymał strzelec bramki - Sebastian Smelkowski.

Zjednoczeni Trzemeszno: Adam Garczyk, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Tomasz Neumann, Mikołaj Humański, Dawid Ciążyński, Hubert Siwa, Grzegorz Meller, Kamil Wysocki ( w 83 min. Hubert Słowik), Krystian Nowicki, , Krzysztof Chojnacki.

Przedostatnie spotkanie sezonu 2015/2016 zespół Zjednoczonych Trzemeszno, rozegra na wyjeździe w sobotę 28 maja. Podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, tego dnia o godzinie 17.00 podejmowani będą przez zespół Tarnovi Tarnowo Podgórnego.