Zwyciężamy Formatonu Piast Łubowo w pierwszym oficjalnym meczu od listopada

2020-08-02

W niedzielne popołudnie 2 sierpnia seniorzy Formaton Piasta Łubowo udali się do Rogoźna gdzie w ramach finałowej rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej zmierzyli się z miejscową Wełną.

Już w pierwszych minutach meczu po samodzielnej akcji Aleksa Puglisi piłkarze z Łubowa wyszli na prowadzenie 1:0. Przed przerwą po błędzie w obronie gospodarze wyrównali po golu zdobytym przez Daniela Kowalskiego i oba zespoły schodziły do szatni z wynikiem 1:1. Po przerwie ponownie Formaton Piast objął prowadzenie po bramce Filipa Adamskiego, który później ponownie zdobył gola dając wynik 1:3 na korzyść Łubowa. Pod koniec meczu z rzutu wolnego gola kontaktowego zdobył w szeregach gospodarzy sŁawomur Urban. Igor Chojnacki golkiper z Łubowa co prawda odbił piłkę ręką, lecz ta odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki.

Kolejne spotkanie seniorów odbędzie się w przyszły weekend, a przeciwnikiem będzie zespół FAS KS Fałkowo